sobota, 9 lipca 2022

Komiksy dla dziewczyn (i nie tylko) z Wydawnictwa Egmont: Fibi i Jednorożec, Lulu i Nelson oraz Emma i Wioletta

 

Komiksy, które jako osobna forma wydawnicza swoje życie rozpoczęły na przełomie XIX i XX wieku, fascynują niezmiennie kolejne pokolenia. Mają one swoich fanów w każdym wieku.

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce. Wydają komiksy młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.

Dziś przegląd komiksów skierowanych głównie do dziewcząt od ok. 7/8 roku życia, ale nie tylko oczywiście.


Fibi i jednorożec. Czapki z głów. Tom 7

Autorka komiksu, Dana Simpson zyskała światową sławę właśnie tą serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci.

Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This"" i „Raine Dog”."

Siódmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold to nie tylko istota o magicznych zdolnościach, ale też autorka publikacji naukowych, w tym pracy na temat wyższości migotania nad połyskiwaniem! Jakby tego było mało, za pomocą jej rogu można połączyć się z internetem. Czapki z głów!

W tym zbiorze krótkich opowieści o miłej nerdce Fibi i jej nieparzystokopytnej przyjaciółce zobaczymy, jak nasze bohaterki zostały szkolnymi szychami, jakie kostiumy założyły na kolejne przyjęcie halloweenowe i co sprawiło, że jeszcze bardziej doceniły siłę łączącej ich przyjaźni.Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt. Tom 3

Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

Trzeci tom wciągającej opowieści o dwóch siostrach, z których jedna chce zostać primabaleriną, a druga widzi swoją przyszłość w tańcu nowoczesnym. Wioletta przygotowuje się do spektaklu, który Opera Paryska ma wystawić w Londynie, ale dziewczyna nie jest pewna swoich możliwości. Tymczasem Emma ciężko ćwiczy, aby wraz z zespołem hip-hopowym wziąć udział w castingu do teledysku. Robi postępy, a jednak kierujący grupą taneczną Jake wciąż nie jest zadowolony z jej stylu.

Czy siostry zdołają sprostać wyzwaniom?Lulu i Nelson. Kierunek Afryka. Tom 1

Scenarzystami serii są Charlotte Girard i Jean-Marie Omont, którzy wcześniej wspólnie tworzyli niezwykle wysoko oceniany przez czytelników cykl mangowy „La balade de Yaya”.

Rysunki są dziełem Aurélie Neyret, ilustratorki pism dziecięcych i współautorki znanej także w Polsce serii „Pamiętniki Wisienki”.

Początek przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany. Rodzice Lulu są cyrkowymi treserami lwów. Zarówno oni, jak ich córka kochają zwierzęta, którymi się zajmują. Niestety, najpierw ginie matka dziewczynki, a zaraz potem cyrkowe drapieżniki... Bohaterka postanawia wyruszyć do Afryki po nowe lwy do oswojenia. Ale czy dziesięciolatka sprosta takiemu zadaniu? I czy naprawdę wyobraża sobie, że lwy lubią żyć w niewoli? Także ludzie pragną wolności, co Lulu sobie uświadomi, kiedy dotrze do Afryki Południowej i pozna prawdę o systemie segregacji rasowej.

Historia o niebezpiecznej wyprawie na kraniec świata w prosty i piękny sposób ukazuje, jak dobro może zwyciężać zło.Jeśli szukacie ciekawych, pięknie wydanych komiksów dla córki, młodszej siostry czy kuzynki, to polecam te, jak też i inne z Wydawnictwa Egmont.

A Wy i Wasze dzieci lubicie komiksy?


Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

5 komentarzy:

  1. Dziewczyny na pewno chętnie te komiksy przeczytają. Dobra lektura na lato.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam okazję poznać wszystkie trzy komiksy. Są super dla dzieci i młodzieży.

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne i naprawdę dobrze narysowane komiksy. Wyglądają absolutnie rewelacyjnie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)