wtorek, 31 maja 2022

Seria Akademia Mądrego Dziecka: Pięknie się różnimy oraz Jak dawniej żyły dzieci

 

Książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć" skierowane są do przedszkolaków i dzieci z klas młodszych, które chcą poszerzać wiedzę o świecie, historii, zwyczajach czy relacjach międzyludzkich.

Stworzone przy udziale ekspertów, cieszą się sympatią zarówno młodych czytelników jak i dużym zaufaniem rodziców.

Niedawno nakładem HarperKids do księgarń trafiły dwie pięknie wydane, bogato ilustrowane i pełne wiedzy książki z tej serii: Pięknie się różnimy oraz Jak dawniej żyły dzieci.


Książka "Jak dawniej żyły dzieci" jest jak wehikuł czasu, który zabierze nas w przeszłość, gdzie spotkać można dzieci z innych epok. Na tej wycieczce poznajemy dawne cywilizacje i kultury, które ukształtowały nasz świat.

Żyjąca w paleolicie Mat pokaże fascynujące malowidła naskalne i zaprezentuje najnowszą kolekcję ubrań ze skór mamutów.

Hanisz oprowadzi czytelników po sumeryjskim mieście Ur i nauczy grać w jedną z pierwszych gier planszowych.

Z Arą ze starożytnego Egiptu poznamy świat faraonów – zwiedzimy piramidy i nauczymy się czytać hieroglify.

Ki z plemienia Olmeków wyjaśni, skąd się wzięła gumowa piłka i jak przyrządzić pitną czekoladę.

Suiko przedstawi nam szoguna i samurajów mieszkających na dworze cesarza Japonii, a Freya zaprosi nas na ucztę wikingów.

To będzie niesamowita, zabawna i pouczająca podróż w czasie!

Bohaterowie bogato ilustrowanej książki „Jak dawniej żyły dzieci” opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy kulturę oraz styl życia ludzi z różnych stron świata i odległych epok.
Zapraszamy do niezwykłej szkoły! Poznajcie jej uczniów i przekonajcie się, że nie ma dwóch takich samych dzieci - każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądamy, mamy różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem.

„Pięknie się różnimy” to kolejna pozycji twórców bestselerowej książki  „Tu jest nasz dom”. W poprzedniej autorzy pokazywali, jak żyją ludzie  z różnych stron świata, oswajając czytelników z różnymi kulturami i modelami życia.

Tym razem celebrują różnice w ramach jednej społeczności, na przykładzie jednej szkoły. Prezentują różne płcie, modele rodzin, kultury i wierzenia. Uświadamiają, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego - odczuwamy podobne emocje i często  lubimy te same rzeczy.

Książka „Pięknie się różnimy” uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”.

Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką.

Niesie ze sobą też ważne przesłanie: nie zawsze się ze sobą dogadujemy, a odmienne zdania są nieuniknione, gdy przebywa się blisko innych osób.

Ważne, by się szanować, traktować innych miło, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem.Książki doskonale wpisują się w popularny nurt współczesnej edukacji – edutainment (od słów education – edukacja i entertainment – rozrywka), z którego autorzy serii czerpią, rozbudowując Akademia Mądrego Dziecka o pozycje dla starszych dzieci. Pozycje te zaspokoją ciekawość w sposób, który gwarantuje dobrą zabawę – a zdobywanie wiedzy jest jej częścią.

Bardzo polecam.


Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

7 komentarzy:

 1. Pięknie wydane i wartościowe książki. Warto mieć je w biblioteczce lub sprezentować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki! Cała ta seria jest znakomita i warta uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książki. Cała seria jest bardzo ciekawa i warta uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie książeczki są cudowne: pięknie wydane, ciekawe, przekazują bardzo istotne treści! My jesteśmy nimi zachwyceni!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudne wydanie, warto kupić swoim pociechom takie książeczki - wiele uczą i przynoszą informacji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)