poniedziałek, 30 maja 2022

Idealna terapeutka. Alex Dahl

 

„Ludzie zawsze się zmieniają, kiedy pada na nich światło. Rzadko okazują się pięknymi, doskonałymi hologramami, które widziało się w nich za pierwszym razem. Kruszą się lub zniekształcają, bo nic w życiu nie jest tak czyste, by oparło się dokładnemu zbadaniu - dotyczy to ludzi, miejsc i przedmiotów.”


"Idealna terapeutka", którą znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl, to thriller, który opiera się na relacjach między bohaterami, na skrywanych przez nich tajemnicach oraz traumach, jakich doświadczyli w przeszłości. Atmosfera jest nieco mroczna, gęsta, momentami niepokojąca.

Książka trzyma w napięciu do samego końca i uzmysławia nam, jak czasem bardzo można się pomylić oceniając drugiego człowieka.


Kristina jest odnoszącą sukcesy, cenioną terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy.

Ale kiedy jej pacjentka, Leah, znana pisarka, błaga Kristinę, by przyjechała do jej domku w lesie, równowaga zaczyna się chwiać. Terapeutka niechętnie wyrusza w dzikie ostępy, by odnaleźć kobietę, która może być w niebezpieczeństwie. Znajduje niedokończony rękopis Leah, a czytając go, uświadamia sobie, że główna bohaterka jest zatrważająco znajoma...

Autorka, w świetny sposób łączy w swojej historii teraźniejszość z przeszłością. Mimo, iż fabuła przeskakuje między obecnymi, a minionymi wydarzeniami, a intryga goni intrygę, czytelnik nie czuje się zagubiony, ani przytłoczony nadmiarem informacji.

Pisarka w bardzo trafny sposób ukazuje toksyczną relację terapeutki i klientki, w którą wkradają się demony przeszłości.

"Idealna terapeutka" to bardzo dobry, trzymający w napięciu i wciągający thriller psychologiczny, który przypadnie do gustu wszystkim fanom tego gatunku.


Więcej thrillerów znajdziecie w księgarni Taniaksiazka.pl.

3 komentarze:

 1. Martyna Kwiatkowska31 maja 2022 07:32

  Na dobry thriller chętnie się skuszę gdy trafi w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja za thrillerami nie przepadam, ale kto wie, może się kiedyś przekonam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię thrillery,ten zapowiada się obiecująco;) lubię tematy dotykające duszy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)