niedziela, 24 kwietnia 2022

Mój pierwszy komiks 5+: Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga. Tom 3 oraz O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2

 

Komiksy od lat fascynują niezmiennie kolejne pokolenia. Mają one swoich fanów w każdym wieku.

Komiksy dla dzieci to wyjątkowo atrakcyjna forma wydawnicza ze względu na liczne ilustracje. Często potrafią zachęcić do czytania tych, którzy byli dotąd oporni wobec tradycyjnych książek.

WydawnictwoEgmont  ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce. Wydają komiksy młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.

Seria „Mój pierwszy komiks 5+” to nowa propozycja na polskim rynku. Wszystkie komiksy z tego cyklu doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale stanowią też doskonałą propozycję na pierwszą samodzielną lekturę.

W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami.Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga. Tom 3

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki.

Nadeszła jesień. Róża, Szperaczek i Borek postanowili zorganizować regaty na rzece. Ale muszą najpierw zbudować łódkę, co nie jest tak trudne, jak dogadanie się, jak ta łódka ma wyglądać. Czy uda im się w końcu wziąć udział w przygodzie żeglarskiej?

Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów.

Seria cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych.

Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem „Jak borsuk z lisem”.O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2

Niezwykła baśń „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu.

Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji.

Szczur i Kret prawie zapomnieli o strachu, jakiego najedli się podczas wyprawy do puszczy... Emocje opadły, a dwaj przyjaciele znaleźli wytchnienie w ciepłej, bezpiecznej i przytulnej norze Borsuka, który w labiryncie podziemnych korytarzy szykuje im moc niespodzianek. Tymczasem nadchodzi pora powrotu do domu, gdzie czeka ich kolejne zaskoczenie. Ropuch oszalał! Oszalał na punkcie prędkości, warkotu silnika, zapachu oleju i benzyny... Krótko mówiąc – automobil odebrał mu rozum! Aby przywrócić zmysły porywczemu płazowi, jego przyjaciele postanawiają zastosować nadzwyczajne środki. Ale czy to wystarczy?Fantastyczne, pełne ciepła, zabawne opowieści. Idealne do samodzielnego czytania, jak wspólnego z dzieckiem. Komiksy dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń nie to nie tylko najmłodszym. Ich czytanie może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na ważne tematy. Ma również aspekt edukacyjny – pomaga w nauce czytania, kształtuje styl wypowiedzi, poszerza zasób słów i rozwija wyobraźnię.

Polecam.

Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

4 komentarze:

  1. Komiks naprawdę dopracowany pod kazdym względem- treści i przepięknych ilustracji, które wpadną w oko maluchowi! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne są te komiksy. Osobiście bardziej wolę ilustracje w historii o borsuku. Są bardzo przyjemne ♥

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowne książeczki, przepiękne ilustracje. Sama chętnie bym je poczytała.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)