sobota, 12 lutego 2022

Seria: Mój pierwszy komiks 5+. W cieniu drzew. Takie sowie lato. T. 3 oraz Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka. T. 2

 

Komiksowa kolekcja moich dzieci cały czas się powiększa. Wydawnictwo Egmont  ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce dla osób w każdym wieku. Wydają oni zarówno młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.

Seria „Mój pierwszy komiks 5+” to stosunkowo nowa, ale zdecydowanie warta polecenia, propozycja na polskim rynku. Wszystkie komiksy z tego cyklu doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale też są idealnymi propozycjami na pierwsze samodzielne lektury.

Moja córka je uwielbia, podobnie jak młodszy syn, który chodzi do przedszkola i jest na etapie nauki czytania.


Mój pierwszy komiks 5+. Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka. Tom 2

Bohaterami tego komiksu są dwa sympatyczne i zabawne osiołki: Bartłomiej i jego syn Karmelek.

Opowieść charakteryzuje się prostotą fabuły oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowi wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. Jej odbiorcami są dzieci, które dopiero uczą się czytać oraz ich rodziny.

W drugim tomiku Bartłomiej organizuje przyjęcie urodzinowe dla Karmelka. Układa bardzo precyzyjny plan, żeby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Impreza nie może się obejść bez zdmuchiwania świeczek, ale na uczestników czeka też rampa do jazdy na deskorolce, a nawet lot balonem! Niestety goście przychodzą za wcześnie i sprawy nabierają nieoczekiwany obrót. Zaczyna się seria komicznych wpadek, a katastrofa wisi w powietrzu. Na szczęście Bartłomiej z każdej sytuacji znajduje wyjście, a Karmelek bawi się świetnie!Mój pierwszy komiks 5+. W cieniu drzew. Takie sowie lato. Tom 3

To pogodny, ciepły i zabawny komiks dla najmłodszych, który z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom. Główną rolę grają tutaj mieszkańcy lasu, którzy w zależności od pory dnia oraz roku, zajmują się innymi sprawami.

Akcja trzeciego tomu z serii dla najmłodszych „W cieniu drzew” rozgrywa się latem. Pod drzewami bawią się i hałasują maluchy. Ale dla innych zwierząt czasy dzieciństwa już dawno minęły i niewiele z nich o tym pamięta. Może warto odnaleźć je na nowo? W końcu dobra zabawa nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Warto szczególnie latem, wykorzystać piękna pogodę i zrobić cos szalonego, zanim nadejdzie czas chłodu i intensywnej pracy jesienią. Świetne, sympatyczne, wesołe i pełna ciepła historie. Dostarczą z pewnością wielu wrażeń i wzruszeń nie tylko u najmłodszych czytelników.

Czytanie komiksów może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na ważne tematy. Ma również aspekt edukacyjny – pomaga w nauce czytania, kształtuje styl wypowiedzi, poszerza zasób słów i rozwija wyobraźnię.

Polecam.


Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids3 komentarze:

  1. Komiksy dla najmłodszych? Fajna sprawa, można i poczytać i poopowiadać, książka z sympatycznymi bohaterami będzie brana do ręki nie raz.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne propozycje dla najmłodszych. Ładne wydania, ciekawe ilustracje. Warto zwrócić uwagę na te książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Takich komiksów jeszcze nie czytaliśmy. A mój 6 letni syn od jakiegoś czasu komiksy bardzo lubi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)