sobota, 12 lutego 2022

Seria dla najmłodszych. Akademia Mądrego Dziecka. Wydawnictwo HarperKids

 

Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka z Wydawnictwa HarperKids wspomagają naturalny dla dziecka całościowy jego rozwój. Są one skierowane do maluchów już od 1 roku życia oraz ich rodziców do wspólnego oglądania, czytania i poznawania świata.

Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój dwulatków i trzylatków. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Zapraszam na przegląd nowości z tej serii. 


Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa i Przygoda zawierają elementy POP-UP, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnego czytania.

Książeczka Na plaży przedstawia krótką historyjkę o małej dziewczynce, która spędza czas razem ze swoim pieskiem na plaży.

Każda rozkładówka pokazuje jak ciekawie można spędzać czas nad morzem: robić babki z piasku, szukać muszelek czy kąpać się w wodzie.

Natomiast w książce W drogę dzieci znajdą krótką historyjkę o chłopcu, który wyobraża sobie, że jest kierowcą.

Na każdej rozkładówce chłopczyk zawozi swoich przyjaciół w różne miejsca – autobusem jadą do szkoły, samochodem na piknik, a statkiem płyną wśród fal. Seria Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt to książeczki z zagadkami dla najmłodszych. Każda strona zawiera barwną ilustrację oraz pytanie co na niej jest, Po rozłożeniu strony dostajemy odpowiedź. Zadawanie pytań dziecku, pobudza jego wyobraźnie. Książeczki są bogato ilustrowane, dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę.

Chcę się wykąpać to pozycja pokazująca jak zwierzęta się kąpią. Dowiadujemy się jak czyszczą się np. jeże, wrony czy nosorożce.

Przykłady kąpania się mają zachęcać dziecko do samodzielnego mycia.

Natomiast książka Chcę zrobić kupę porusza ważne tematy dotyczące higieny. Dowiadujemy się czemu niektóre zwierzęta robią zielone kupy, a innych wyglądają jak klocki do układania.

Przykłady zwyczajów zwierząt mają zachęcić dziecko do korzystania z nocnika lub ubikacji.


Książki z serii Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki pomagają poznawać nowe słowa, przygotowują do nauki i zdobywania wiedzy przydatnej w przedszkolu i domu. Wspomagają też rozwój spostrzegawczości, poprawiają sprawność manualną i koordynację ruchowo-wzrokową.

Prosta historyjka, przyjazne ilustracje Natalie Choux, a także ruchome elementy są bardzo atrakcyjne dla małych dzieci i zachęcają je do oglądania oraz czytelnia wspólnego razem z rodzicami.

Bohaterem książeczki Pora na kąpiel, hipopotamku! jest mały hipcio, który cały dzień spędza na zabawie w wodzie. A po pysznej kolacji zasypia wtulony w mamę.

Z książki Dzień dobry, traktorku! mały czytelnik dowie się jak traktorek spędza dzień na gospodarstwie. Najpierw udaje się na pole by orać ziemię, potem podnosi ciężkie bele siana. Po całym dniu ciężkiej pracy traktorek jedzie odpocząć.Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

6 komentarzy:

 1. Jako dziecko uwielbiałam takie ksiązki z dodatkowymi ruchomymi elementami, cieszy, że teraz taki szeroki ich wybór, chętnie zajrzę do serii z moją młodą pasjonatką książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne, kolorowe książeczki, jestem pewna, że każdemu dzieciakowi się spodobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. widzę że zwierzątka jako bohaterowie kolorowych publikacji dziecięcych skutecznie przyciągają dziecięcych czytelnieków

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zachwycona tymi publikacjami i chętnie skuszę się na inne tytuły z serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wydane książeczki, moje niespełnione marzenie z mojego dzieciństwa
  i dzieciństwa moich dzieci.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)