sobota, 4 grudnia 2021

Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Rozgardiasz. T. 2


Komiksy, które jako osobna forma wydawnicza swoje życie rozpoczęły na przełomie XIX i XX wieku, nie przestają fascynować kolejnych pokoleń.

Komiksy dla dzieci to wyjątkowo atrakcyjna forma wydawnicza ze względu na liczne ilustracje. Często potrafią zachęcić do czytania tych, którzy byli dotąd oporni wobec tradycyjnych książek.

Wydawnictwo Egmont  ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce. Wydają komiksy młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.

Seria „Mój pierwszy komiks 5+” to nowa propozycja na polskim rynku. Wszystkie komiksy z tego cyklu doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale stanowią też doskonałą propozycję na pierwszą samodzielną lekturę.

W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami.Pan Borsuk i pani Lisica. Rozgardiasz. Tom 2

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze!

W drugim tomie pojawia się niespodziewany gość. Spowoduje zamieszanie w tej niezwykłej rodzinie borsuków i lisów, które nigdy się nie nudzą.

Seria cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych.

Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem „Jak borsuk z lisem”.


Fantastyczna, pełna ciepła, zabawna historia. Dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń nie tylko u najmłodszych czytelników.

Czytanie komiksów może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na ważne tematy. Ma również aspekt edukacyjny – pomaga w nauce czytania, kształtuje styl wypowiedzi, poszerza zasób słów i rozwija wyobraźnię.

Polecam.

Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

5 komentarzy:

 1. Właśnie niedawno otrzymaliśmy ten komiks. Szkoda, że nie znamy pierwszego tomu, jednak na pewno go zakumimy. Jutro bierzemy się za lekturę. Mój starszy syn uwielbia komiksy więc na pewno będzie zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 2. My raczej niezbyt często sięgamy po komiksy, ale akurat ten mnie oczarował. Przepiękne ilustracje,chyba się na niego skusimy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również polecam, naprawdę świetne i pieknie wydane komiksy dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna grafika tego komiksu🥰 bardzo podobają mi się ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny ten komims. Nigdy go nie znalam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)