niedziela, 10 października 2021

Mój pierwszy komiks 5+: W cieniu drzew oraz Pan Borsuk i pani Lisica

 

Komiksy, które jako osobna forma wydawnicza swoje życie rozpoczęły na przełomie XIX i XX wieku, fascynują niezmiennie kolejne pokolenia. Mają one swoich fanów w każdym wieku. Komiksy dla dzieci to wyjątkowo atrakcyjna forma wydawnicza ze względu na liczne ilustracje. Bywa, że młodzi ludzie niechętnie sięgają po książki, ale jeśli trafią na ciekawy komiks, to potrafi on zachęcić ich do czytania.

Wydawnictwo Egmont  ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce. Wydają komiksy młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.

Seria „Mój pierwszy komiks 5+” to zupełnie nowa propozycja na polskim rynku. Wszystkie komiksy z tego cyklu doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale też są idealnymi propozycjami na pierwsze samodzielne lektury.


W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami.

W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka. Tom 1.

Komiks w ciekawy i zabawny sposób przedstawia jak leśne zwierzęta przegotowują się na nadejście zimy. Wszyscy mieszkańcy lasu są pochłonięci przygotowaniami: gromadzą zapasy, urządzają legowiska i żegnają się z sąsiadami.

Pan Zrzędek natomiast próbuje zamieść zeschnięte liście z ganku swojego domu, ale ciągle ktoś mu w tym przeszkadza...

Znakomicie dobrana kolorystyka idealnie oddaje atmosferę panującą tuż przed nadejściem zimy. Złote światło, brązowe liście wielkich drzew i zamglone niebo, a do tego ciepłe wnętrza przytulnych domków ukrytych w gęstym lesie.


Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie. Tom 1

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze!

Seria cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych.

Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem „Jak borsuk z lisem”.Fantastyczne, pełne ciepła, zabawne opowieści. Idealne do samodzielnego czytania, jak wspólnego z dzieckiem. Komiksy dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń nie to nie tylko najmłodszym. Ich czytanie może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na ważne tematy. Ma również aspekt edukacyjny – pomaga w nauce czytania, kształtuje styl wypowiedzi, poszerza zasób słów i rozwija wyobraźnię.

Polecam.

Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

9 komentarzy:

 1. Czytałam ten o borsuku i jestem nim naprawdę zachwycona. Chętnie skuszę się na drugą propozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nawet nie pamiętam kiedy miałam ostatnio do czynienia z komiksami ..

  OdpowiedzUsuń
 3. Komiksy nie są moimi ulubionymi książkami, czasami jednak niektóry potrafi mnie zaciekawić - ten tak - z uwagi na ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy wcześniej nie widziałam tak pięknych dziecięcych komiksów! Sama nawet z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chętnie wejdę w takie przygody czytelnicze, ostatnio ciepłym okiem spoglądam na komiksowe wydania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Paulina Kwiatkowska11 października 2021 09:30

  Czytałam inne komiksy z tej serii i jestem naprawdę zadowolona z ich lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam takie komiksy, mam nadzieję, że nie długo będę mogła je przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. jestem oczarowana tymi komiksami, mam nadzieję, że będę mogła nie długo je przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne się prezentują te komiksy. Dzięki za pomysł na prezent ;).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)