środa, 4 sierpnia 2021

Zgadnij kto to? Czytaj i graj!

 

Wasze dzieci lubią książki przygodowe z zagadkami i tajemnicami do rozwikłania?

Jeżeli tak to polecam świetną serię „Zgadnij kto to? Czytaj i graj” od HarperKids, która powstała na podstawie znanej gry planszowej.

Każda z książek zawiera opowieść, która od pierwszej do ostatniej strony jest śledztwem przeprowadzanym przez czytelnika. Roi się tu od zagadek, łamigłówek oraz tajemnic, a wszystko okraszone solidnym treningiem logicznego myślenia, analizy i wyciągania wniosków.


Zgadnij kto to? to nowa kolekcja książek przygodowo - detektywistycznych z ciekawą fabułą, które zapewniają trening spostrzegawczości, a jednocześnie przepis na pożegnanie nudy wśród dzieci.

Książki z tej serii angażują dzieci w czytaną treść, pomagają poczuć się jak prawdziwi detektywi. Czytelnik wraz z bohaterami książki prowadzą wspólne śledztwo, żeby odnaleźć sprawcę czy to kradzieży czy spisku. Lista winowajców jest długa…, ale dzięki odpowiednim pytaniom, analizie wskazówek, eliminacji podejrzanych podczas lektury, finalnie można zdemaskować winnego, rozwiązać zagadkę i odkryć prawdę.


Zgadnij kto to? Panika w wesołym miasteczku to ekscytująca przygoda połączona ze dochodzeniem, w którym przyda się umiejętność zapamiętywania szczegółów i ich logicznego łączenia.

Młody czytelnik wraz z bohaterami będzie odkrywał co naprawdę wydarzyło się w wesołym miasteczku i kto jest odpowiedzialny za awarię kolejki górskiej.

Czy winowajca ma niebieskie oczy? Czy to kobieta czy mężczyzna?

W wytypowaniu podejrzanej osoby pomoże system eliminacji znany z gry planszowej.


Zgadnij kto to? Dziecko słońca to pasjonująca historia, której akcja rozgrywa się w Meksyku. Podczas prac archeologicznych zostaje odkryta tajemnicza tabliczka przepowiadająca powrót mitycznego Dziecka Słońca.

Komu uda się rozwikłać zagadkę i znaleźć ukryty skarb Majów? 


Książki z serii Zgadnij kto to? dostarczają świetnej rozrywki, ćwiczą pamięć, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia. No i nie pozwalają się nudzić młodym czytelnikom.

Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

12 komentarzy:

 1. Książeczki spełniły nasze oczekiwania, szybko wciągnęłyśmy się w nie z moją młodą czytelniczką, spodobała się nam zabawa w detektywa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieciaki mając tę książkę na półce na pewno nie będą się nudzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawie opracowane, dostosowane do dzieciaków, intrygujące zagadki detektywistyczne. :)

   Usuń
 3. Na pewno z tymi książeczkami nie można narzekać na nudę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te książeczki mogą być dobrą zabawą dla małych czytelników. Jeżeli lubią bawić się w detektywów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki-zagadki dla całej rodziny. Zapisuję na listę życzeń. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki są warte uwagi, moi synowie byli nimi zachwyceni i świetnie się bawiliśmy podczas wspólnego rozwiązywania zagadek

  OdpowiedzUsuń
 7. No pewnie że lubimy takie książeczki. Starszy syn sam by je przeczytał, ale młodszemu chętnie ja bym je przeczytała, żebym też mogła poznać nowych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że wspólnie z bratanicą dobrze bawiłybyśmy się przy tej lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubimy takie tematy detektywistyczne. Jesteśmy na tak!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)