wtorek, 31 sierpnia 2021

Malowanki i książeczki z zadaniami idealne na deszczowe dni z Wydawnictwa HarperKids


W tym roku jesień przyszła wcześniej niż zwykle. Gdyby jeszcze była taka słoneczna i ciepła… Niestety od kilku dni czuję się jak w listopadzie… Mam jednak nadzieję, że lato do nas wróci, albo będzie jeszcze ta prawdziwa złota, polska jesień.

Trzeba się jednak pogodzić z faktem, iż deszczowych, pochmurnych dni nie zabraknie. Jak umilić dzieciom ten czas w domu?

Z pomocą przychodzą nowości z Wydawnictwa HarperKids.

Wodne oraz klasyczne kolorowanki, a także książeczki z zadaniami, zagadkami i naklejkami, w których bohaterami są postacie z ulubionych, dziecięcych bajek.


Spirit Mustang z Dzikiej Doliny. Zabawy i zadania z naklejkami to książka, w której każde dziecko, niezależnie od talentów i indywidualnych zdolności, odkryje dla siebie coś ciekawego. Samodzielne rozwiązywanie zadań daje niezwykłą satysfakcję, dlatego znajdują się tu bardzo zróżnicowane zadania: od najprostszych zgadywanek i kolorowanek dla najmłodszych dzieci, po trudniejsze - dla doświadczonych entuzjastów łamigłówek.

Zadania i zagadki zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego.

Spirit Mustang z Dzikiej Doliny. Zabawy i zadania z naklejkami zawiera labirynty, sudoku, zadania kształtujące spostrzegawczość, sprawność oko-ręka a także proste zadania logiczne. Do książki dołączone są naklejki. Niektóre z nich użyjemy do wypełnienia rozwiązywanych zadań i ozdobienia kolorowanki, a pozostałe można przykleić w innym dowolnym miejscu.

Zabawy i zadania z naklejkami zostały przygotowane min. dla wielbicieli przygód Lucky i jej wiernego Mustanga i ozdobione ilustracjami z najnowszego filmu kinowego „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności”.Cleo i Cuquin. Zabawy i zadania z naklejkami zostały opracowane tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć tu coś dla siebie. Samodzielne wykonanie najprostszych zadań da maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję, a w rozwiązaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą rodzice.

Towarzystwo sympatycznych bohaterów serialu Cleo i Cuquin zachęci odbiorców do zabawy!

Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego.

W książce znalazły się aktywności kształtujące spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha. Do książki dołączono naklejki.Cleo i Cuquin. Wodne kolorowanie oraz Cocomelon. Wodne kolorowanie to książki, które zaproszeają do niezwykłej przygody w odkrywanie barw i stanowią świetną alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek.

Wystarczy tylko zamoczyć pędzelek w czystej wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. A wtedy na każdej stronie pojawiają się bohaterowie serii Cocomelon oraz Cleo i Cuquin.

Kolorowanki zawierają osiem prostych ilustracji z bohaterami.

Wodne kolorowanie dzięki specjalnej technologii druku jest znakomitą alternatywą dla zwykłych kolorowanek. Przy okazji świetnej zabawy pomagają wyćwiczyć u dzieci wrażliwość na kolory oraz koordynację oko-ręka.My Little Pony. Koloruj i naklejaj. Wydanie filmowe oraz Spirit Mustang z Dzikiej Doliny. Koloruj i naklejaj to proste kolorowanki z naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty!

Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji.

Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionym filmie!Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

5 komentarzy:

 1. Na deszczowe, jesienne dni, które niestety nadchodzą, pozycje idealne! Nudy z pewnościa nie będzie

  OdpowiedzUsuń
 2. Malowanki, wyklejanki, kolorowanie, proste ćwiczenia, te zabawy zawsze podobały się moim dzieciakom. Mnóstwo takich książeczek mieliśmy, radość z ich wypełniania. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książeczki, bardzo kreatywne i pocieszne! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przedszkolaki uwielbiają naklejki, dlatego gdy przychodzą do nas znajomi z dziećmi mam zapas takich książeczek

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)