niedziela, 30 maja 2021

Serie dla najmłodszych: Pierwsze słowa z Akademii Mądrego Dziecka oraz Zabawy z ruchem Czapu Czipu


Serie Akademia Mądrego Dziecka oraz Czapu Czipu z Wydawnictwa HarperKids wspomagających w naturalny dla dziecka sposób całościowy jego rozwój. Są one skierowane do dzieci już od 1 roku życia oraz ich rodziców do wspólnego oglądania i czytania oraz poznawania świata.

Książki oprócz prostej, zabawnej historyjki i sympatycznych bohaterów, zawierają piękne kolorowe ilustracje, które sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie oraz chętnie uczą się nowych słów.

Wykonanie samych książeczek jest wysokiej jakości. Poszczególne karty są grube, a rogi zaokrąglone. 


Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka są skierowane do najmłodszych dzieci. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój maluchów. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Urodziny to ważny dzień. Co się wtedy dzieje? Kto przychodzi do domu i jak możemy udekorować mieszkanie? Jak możemy bawić się na urodzinach, no i co można smacznego zjeść. Dzieci razem z książeczką mogą też bawić się w zdmuchiwanie świeczek z tortu, rzucaniem kolorowego konfetti, otwieranie prezentów oraz dmuchanie balonów.

Z książki Pory roku, dzieci dowiedzą się co dzieje się w poszczególnych porach  roku. Jakie owady możemy spotkać wiosną i co wówczas wyrasta z ziemi, jak można spędzić czas latem oraz jak zachowywać się nad morzem. Jesienią często pada deszcz, więc dzieci mogą bawić się poruszając kroplami, a zimą przesuwać chłopca, które zjeżdża na saneczkach.


„Czapu Czipu” to seria, która oddaje kreatywność dzieci. Książki odzwierciedlające twórcze myślenie, pełne zagadek dźwiękowych i wizualnych, zachęcające do poszukiwania rozwiązań, podejmowania różnych aktywności. Oferujące rozrywkę, ale i edukację w wysmakowanej szacie graficznej.

Każdy cykl w ramach serii prezentuje inną sferę rozwoju dziecka. Wszystkie zostały stworzone w oparciu o zalecenia ekspertów.

Czapu Czipu to ciekawski chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz - potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, a chłopcu szykuje różne zagadki. Mały czytelnik też stara się je odgadnąć.

Czapu Czipu uczy się naśladować różne zwierzątka np. rybkę czy wiewiórkę, a maluchy chętnie dołączają do zabawy. Wykonują ćwiczenia stymulujące motorykę dużą, co świetnie rozwija układ nerwowy i sprawność fizyczną.Te książki stanowią znakomita pomoc dla rodziców, pedagogów i terapeutów. Proste historie, wyraziste, kontrastowe barwy i kształty pomagają dziecku poznawać świat i rozwijać się. Zachęcają i inspirują do wspólnej zabawy.

Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

11 komentarzy:

 1. Obie serie wydawnicze są naprawdę świetne, uwielbiam takie super książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te książeczki dla dzieci są tak pięknie wydane i dostarczają wielu informacji, poszerzają słownictwo, super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będąc dzieckiem miałam 2 książeczki tego typu: "Śpiąca Królewna" i "Aladyn"

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy i my, moje dzieciaki są zakochane w obu seriach i bardzo często je przeglądamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe i jakże kolorowe książeczki , które z pewnością będą pomocne maluszkom

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealnie sprawdzają się dla maluchów, ja uwielbiam takie pozycje z obu cykli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podarowaliśmy książeczki z tych serii młodszej kuzynce naszego Bąbla i zachwytom nie było końca :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nic tylko chwytać i czytać razem z najmłodszymi czytelnikami. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ja żałuję, że w moim okresie dzieciństwa nie było takich książeczek, teraz dzieci mają taką frajdę:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładnie wydane, a zaokrąglone krawędzie oszczędzą dziecku nieprzyjemnych ukłuć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)