niedziela, 9 maja 2021

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest...

Sam McBratney oraz Anity Jeram, czyli autorzy jednej z najpiękniejszych książek obrazkowych o miłości pomiędzy rodzicem a dzieckiem „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych i zabawnych książeczek nawiązujących do pór roku.

Do tej pory w naszej biblioteczce mieliśmy wiosnę i zimę, a teraz dołączyły do nich pozostałe pory roku, czyli lato i jesień.

Każda z książeczek zawiera ciepłą, pełną uroku krótką opowieść, która zachęca najmłodszych czytelników do wyrażania swoich uczuć i podpowiada, jak można ukazać ogrom miłości prostymi słowami czy czynami.

Mały Brązowy Zając i jego tata uwielbiają bawić się latem, kiedy świat jest pełen barw. Jaki kolor najbardziej ich zachwyca? Trudno się zdecydować. Każdy ma swój urok i kojarzy się z inną rzeczą. Można rozglądać się i szukać określonych kolorów wokół siebie, porównywać ich odcienie oraz cieszyć się otaczającą nas przyrodą

Jesień to również wspaniała pora roku. Tata Zając wraz synem biegają i bawią się wśród spadających liści. Mały Brązowy Zajączek znajduje tekturowe pudełko – zabawkę wręcz idealną. Udaje mu się nawet nastraszyć tatę odpoczywającego po drzewem. Z pudełkowym potworem nie ma żartów. Radosne wyścigi zostają wznowione. Kto kogo złapał?

Cudowna seria, którą ze względu na prostotę przekazu i sympatyczne, kolorowe ilustracje, polecam szczególnie małym dzieciom od ok. 2 roku życia, choć myślę, że te książecki potrafią zauroczyć odbiorców w każdym wieku.


Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

8 komentarzy:

 1. Ja jestem zakochana w tej serii i bardzo się cieszę, że wydawnictwo wznowiło te książeczki. Są urocze i cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Seria jest wspaniała. Najbardziej urzekła mnie grafika w tych książeczkach, jest przesłodka

  OdpowiedzUsuń
 3. Te książeczki są tak świetne, że cieszę się, że ma m w domu wszystkie 5 bajek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria jest fenomenalna, jestem nią zachwycona, zarówno od strony merytorycznej, jak i oprawy graficznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna piękna seria dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta seria to ozdoba dziecięcej biblioteczki. Przepiękne wydanie a co ważniejsze przesłanie ♥️

  OdpowiedzUsuń
 7. niestety ta seria nie przyjęła się u mnie, wydaje mi si trochę zbyt delikatna, chociaż dla mnie ilustracje są cudowne

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)