sobota, 29 maja 2021

Seria Szukaj i znajdź: Muminki w dżungli oraz Muminki i zima.

 Kto tak jak ja i moje dzieci, też jest fanem Muminków?

W dzieciństwie uwielbiałam zarówno książki Tove Jansson, jak też serial animowany i tak mi zostało do dziś. Mam ogromny sentyment do tych postaci i uwielbiam specyficzny klimat tych historii. Wraz z dziećmi zbieramy różne publikacje na temat Muminków, a nasza kolekcja stale się powiększa.

Wydawnictwo HarpnerCollins Polska przygotowało coś naprawdę ciekawego dla najmłodszych. "Muminki w dżungli" oraz „Muminki i zima” to kolejne świetne, bogato ilustrowane książki z serii Szukaj i znajdź.


Szukaj i znajdź to dopracowana graficznie i starannie wydana kartonowa książka, którą można przeglądać bez końca, wyszukując na ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

Towarzystwo Muminków oraz ich przyjaciół sprawi, że czas spędzony z książką będzie  niezapomnianym przeżyciem, a mocne kartonowe strony wytrzymają wszystkie dziecięce eksperymenty.

„Muminki w dżungli” zapraszają do niezwykłego świata przepięknych roślin i egzotycznych zwierząt.  Bohaterowie za sprawą pewnego znaleziska, zamieniają swój dom i ogród w najprawdziwszą dżunglę. Ileż tam jest niesamowitych miejsc, zwierząt i tajemniczych zakamarków.  Co chwilę nowe znalezisko i kolejna niespodzianka. O nudzie nie ma mowy!


Mogłoby się wydawać, że zimą czas w Dolinie Muminków płynie leniwie, a Muminki zapadają w sen.

Tego roku jest jednak inaczej. Dom Muminków odwiedzają niespodziewani goście, a na śniegu odbywają się harce i zabawy! Wszyscy zapraszają do wspólnej zabawy oraz pełnego ciepła i niezwykłej aury świata Muminków.Bardzo polecamy książki z serii Szukaj i znajdź. Z nimi o nudzie nie ma mowy. Wyszukiwarki A przepiękne ilustracje w stylu Tove Jansson mogą zachwycić zarówno najmłodsi, jak i trochę starszych odbiorców.

Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

7 komentarzy:

 1. moje dzieciaki pokochały tą serię, już mnie do niej nie wołają, bo poznały ją prawie na pamięć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne są takie znajdywanki :). Bajka mojego dzieciństwa, bardzo lubiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miminki, to była moja ulubiona bajka z czasów dziecięcych. Zawsze bardzo czekałam na kolejny odcinek. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem wielką miłośniczką Muminków i książki z tej serii też mnie zachwycają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczka pomaga wyrabiać spostrzegawczość, a to przydatna umiejetność. Muminki to lubiani bohaterwie bajkowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolorowe Muminki to na pewno coś innego, niż zwykle.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki dla dzieci to fajny pomysł na prezent co nie:) Zabawki też super się sprawdzają. Może tak sylvanian families was zainteresują?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)