poniedziałek, 3 maja 2021

Dziewczyna, która patrzyła w słońce. T.1 Anna Szczęsna

 

„I chociaż sama uchodziła za specjalistkę od miłości, to nie wyglądała za każdym rogiem nadchodzącego romantycznego uczucia. Nie miała na to czasu ani energii, a wiedziała, że utrzymanie związku w normalnym życiu nijak miało się do namiętnych relacji, które opisywała w swoich książkach.”


„Między stronami życia” to nowy cykl Anny Szczęsnej, autorki poczytnych, kobiecych powieści obyczajowych min. „Sztuki dawania prezentów” czy “Jutro pachnie cynamonem”.

„Dziewczyna, która patrzyła w słońce”, którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, stanowi pierwszy tom tej serii.


Czy dwoje bestsellerowych pisarzy zdecyduje się na to, aby zacząć zupełnie nowy rozdział w swoim życiu?

Michał Tarkowski jest autorem popularnych horrorów. Nie dawno przeprowadził się do nowo zakupionego mieszkania w toruńskiej kamienicy. Przed nim niewielki, ale konieczny remont i bliski termin oddania kolejnej książki. Gdy z pomocą kreatorki przestrzeni przystępuje do renowacji lokum, okazuje się, że tuż naprzeciwko mieszka jego rywalka po piórze, Justyna Różycka. Wprawdzie jej domeną twórczą są romanse, ale blask, jaki roztacza, wyjątkowo ciepłe usposobienie i przede wszystkim liczba sprzedanych egzemplarzy wywołują w nim sprzeczne uczucia…

Przy samym wejściu stały wyeksponowane książki, które znajdowały się na liście bestsellerów. Niestety, jego i owszem zakwalifikowała się, ale na miejscu dziewiątym. Za to na samym szczycie po raz kolejny znajdowała się książka pisarki romansów, którą kojarzył, bo wydawali w tym samym wydawnictwie.”

Pewnego dnia w ręce Michała trafia źle zaadresowana paczka z książkami, którą miała otrzymać mieszkająca po sąsiedzku autorka bestsellerów. Poirytowany, nie ma innego wyjścia i musi oddać przesyłkę właścicielce. Pierwsze spotkanie otwiera serię kolejnych, w tym na targach książki oraz podczas festiwalu literackiego w Różanych Dołach.

Czy tych dwoje może połączyć coś więcej niż tylko sprawy zawodowe?

„Wiosna była wyjątkowo ciepła tego roku. Drzew zieleniły się w oczach, a wszystkie skwerki kwieciły się niezliczoną ilością kolorów. Jakby stado egzotycznych motyli postanowiło na nich przysiąść i odpocząć. Justyna nie mogła się nacieszyć zmianą, jaka zaszła w okolicy jej mieszkania. Wiosna to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku, stwierdziła.”

To przyjemna, lekka, ciepła, kobieca powieść. Nie jest może zbyt odkrywcza ani bardzo zaskakująca, ale potrafi wciągnąć. Książkę czyta się przyjemnie i szybko.

Polecam do popołudniowej kawy, na odstresowanie po ciężkim tygodniu.

Więcej bestsellerów znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.

8 komentarzy:

 1. Witam serdecznie ♡
  Ja uwielbiam takie lekkie i ciepłe kobiece powieści :) Myślę, że to książka dla mnie. Chętnie poznam ją bliżej jak tylko będę miała okazję :) Wspaniała recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałabym, bo wszystko co napisałaś o tej książce brzmi bardzo ciepło i kobieco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem właśnie chcemy przytulić do serca taką przyjemną przygodę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam, potrzebuję czegoś odstresowującego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem fajnei sie odstresować przy miłej lekturze, fajna odskocznia

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiosenna powieść to coś w mom typie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. chętnie skusze się na przeczytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam okazji czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)