niedziela, 28 marca 2021

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna/zima


Twórcy kultowej, wzruszającej i mądrej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych i zabawnych książeczek nawiązujących do pór roku.

Razem z Małym i Dużym Brązowym Zającem poznajemy uroki wiosny i zimy.

Ciepłe, pełne uroku krótkie opowieści zachęcają najmłodszych do wyrażania swoich uczuć i podpowiadają, jak można ukazać ogrom miłości prostymi słowami czy czynami.

Mały Brązowy Zając i jego tata spacerują i szukają oznak wiosny. Podczas wędrówki odkrywają, że wszystko się zmienia, dorasta, przemija... Nie da się na zawsze pozostać dzieckiem, ale każdy etap w życiu ma swoje zalety i na nich warto się skupić. zachęca najmłodszych do wyrażania swoich uczuć i podpowiada, jak można wyrazić ogrom miłości, a także wspiera rozwój emocjonalny najmłodszych. 

Zimą natomiast oba zające bawią się na śniegu oraz w zgadywanki, dla nich żadna pora roku nie jest straszna. Książeczka pokazuje jak cenne jest wspólne spędzanie czasu. Niby niepozorne rozmowy czy zwykłe, niezbyt kreatywne (z punktu widzenia dorosłego) zabawy, mają ogromną moc - tworzą więź oraz niezapomniane wspomnienia.

Książeczki autorstwa Sama Mc Bratney'a zostały przepięknie zilustrowane przez Anitę Jeram. Bardzo polecam


Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

9 komentarzy:

 1. Świetna i bardzo wartościowa książeczka dla najmłodszych. Uważam, że takie publikacje są bardzo cenne, wiele wnoszą do życia i uczą dobroci oraz miłości dla innych. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie te seria niestety za bardzo się nie przyjęła, wydaje mi się, że jest zbyt delikatna, ale ilustracje piękne <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, ilustracje są wspaniałe!

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie dzisiaj zabieram się za pisanie recenzji tych książeczek,obie mnie oczarowały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ulubione książeczki w naszej rodzinie, rewelacyjnie opracowane, zarówno od strony merytorycznej, jak i graficznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam odkrywać nowe książki dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie wygląda przepięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wartościowa książeczka i piękne, delikatne ilustracje...Myślę, że mogą wnieść inspirację do rozmów o emocjach Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 9. Już długo się zastanawiam nad tą serią i chyba muszę sprawić Małej choć jedną - inaczej nie dowiem się czy spodobają się czy nie :) W razie czego sama będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)