niedziela, 23 lutego 2020

Pierwsze gry dla dzieci 2+. Akademia Mądrego Dziecka

Gry planszowe zapewniają świetną rozrywkę, integrują z innymi osobami oraz przyczyniają się do rozwoju różnych umiejętności poznawczych, manualnych czy społecznych.

Pierwsza gra to seria gier dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych. Dostarczą one stymulacji w wielu aspektach rozwoju.

Wydawnictwo Egmont właśnie wprowadziło na rynek dwie świetne gry oparte na bestsellerowej serii książek Akademia Mądrego Dziecka.
Przeznaczone są one dla dzieci już od drugiego roku życia. Wspomagają rozwój intelektualny i poznawczy dziecka.


Pierwsza gra. Mniam.
Gra ma na celu naukę nazw owoców i warzyw, kolorów, a także nauka liczenia, w tym określania ilości (ile masz, kto ma więcej) oraz rozwijanie kompetencji społecznych.

Zanim rozpoczniemy z dzieckiem grę, pokażmy mu jej element, czyli owoce i warzywa. Pobawmy się nimi wspólnie, określmy ich kolor, smak oraz kształt.
Grę można wykorzystać na kilka sposobów.
Zgodnie z instrukcją gracze rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok.
Możemy też zaproponować dziecku zabawę w smaki. Wybieramy charakterystyczne smakowo owoce i określamy ich smak. Potem dziecko z zamkniętymi oczami próbuje różne prawdziwe warzywa i owoce by po chwili wskazać który owoc/warzywo zjadło.
Poszczególne elementy można też wykorzystać do zabaw słownikowych i słowotwórczych. Na przykład tworzymy przymiotniki lub liczbę mnogą do danych owoców czy warzyw, układamy zbiory itp. 
Elementy gry mogą służyć też do zabawy w sklep.

Dzięki tej grze maluchy poznają owoce i warzywa oraz ich kolory. Uczą się liczyć oraz porządkować w zbiory. Gra promuje również zdrowe nawyki żywieniowe.


Pierwsza gra. Zwierzątka.
Gra ma na celu naukę nazw zwierząt, kolorów, kształtów poprzez mowę i dotyk oraz rozwijanie interakcji społecznych. Ćwiczy również zmysł dotyku oraz mięśnie dłoni i palców poprzez chwytanie.

Zanim zacznijmy grę, możemy dziecku pokazać poszczególne elementy i porozmawiać o kształtach, figurach, kolorach oraz różnych zwierzętach.
Ta gra również jest tak skonstruowana, że pozwala bawić się na kilka sposobów.
Według instrukcji gracze losują z woreczka figury i dopasowują je do zwierzątek na stole. Każdy stara się znaleźć figury pasujące do swojego zwierzaka, ale łatwo się pomylić i pomóc przeciwnikowi. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie figury, wygrywa.
Potem możemy pobawić w zgadywanki. Wkładamy elementy do worka, a dzieci z zamkniętymi oczami dotykają poszczególne kształty i muszą zgadnąć jaka to figura. Jest to świetna zabawa sensoryczna, która stymuluje zmysł dotyku oraz utrwala nazwy kształtów i figur.
Dodatkowo możemy też z dzieckiem tworzyć zbiory: figur oraz kolorów.

Dzieci dzięki tej grze poznają kształty za pomocą wzroku i dotyku oraz ćwiczą przy tym dłonie i palce, czyli małą motorykę.


Dodatkowo do gier dołączone były książeczki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole", dzięki którym najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Książki zawierają zabawne historie z życia przedszkolaków, kolorowanki, zagadki i rebusy które pomagają dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania oraz pisania.

Bardzo polecam obie gry, a dostępne są one na stronie: https://egmont.pl/.

27 komentarzy:

 1. Bardzo fajne są gry i dołączone do nich książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy starszym Akademia Małego Dziecka świetnie się sprawdziła. Planuję korzystać też z młomłodszym. Pewnie jeszcze jakieś pół roku zanim będzie zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akademia świetnie sprawdziła się przy starszym, młodszy ma jeszcze jakieś pół roku zanim będzie zainteresowany. Na pewno też będziemy używać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę ciekawa gra-kolory i kształty i nazwy owoców lub zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
 5. super sprawa takir gry, coś dla mojego Jasia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudne gry! Również mamy je u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczne gry. Mamy je w domu i jestem pod wielkim wrażeniem staranności ich wykonania i możliwości jakie daje gra nimi.

  OdpowiedzUsuń
 8. W tak wydanych książeczkach najmłodszy czytelnik z pewnością się zakocha. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię tę wydawnictwo. Jak na razie mamy tylko książeczki :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Gry które można wykorzystać na różne sposoby na pewno się nie znudzą, a dwulatek przy okazji zabawy pozna wiele nowych słów

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam gry i pomoce edukacyje z tego wtdawnictwa. Ta seria jest cudna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Też mam kilka książek od nich:) Super sprawa, też je polecam każdemu

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie wydana gra. Mnóstwo kolorów, a ile się można nauczyć.
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajna propozycja dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Super są te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mamy je i bardzo często Córka po
  nie sięga!

  OdpowiedzUsuń
 17. Jako fani planszówek dla dorosłych nie mogliśmy nie zaszczepić naszego hobby dzieciom. Mamy też i te opisane, szczerze polecamy :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pamietam nasze pierwsze gry... już wtedy wiedziałam, że będziemy typem tej rodziny, która w wolnych chwilach spędza ze sobą czas przy planszówkach!

  OdpowiedzUsuń
 19. Zamówiłam kilka ksiązeczek i gre dla synka zobaczymy czy mu sie spodobaja ale ta gra wyglada bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajne zabawy dla dziecka. Tego typu gry potrafią zainteresować takiego malucha.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)