niedziela, 6 października 2019

Lili w Krainie Baśni i Wiewiórczy z@kątek

„Lili w Krainie Baśni” i „Wiewiórczy z@kątek” to dwie fantastyczne, pięknie zilustrowane książki dla dzieci z Wydawnictwa Dreams, które pokazują młodym czytelnikom czym należy kierować się w życiu i jak zachować się w różnych sytuacjach. 


„Lili w Krainie Baśni” Nadii Prystai to piękna, wzruszająca, niezwykła i klimatyczna opowieść o trosce o innych, odwadze i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, a przede wszystkim o tym, że dobro zawsze zwycięża.
Lili jest zwykłą dziewczynką… choć może nie do końca. Jako niemowlę została znaleziona przez starą kwiaciarkę i przez nią wychowana jak córka. Gdy ma już dziewięć lat, postanawia odnaleźć swoją mamę i wyrusza na długą wędrówkę w nieznane. Jednak już niebawem na jej drodze stanie dziwny wędrowiec i od tej pory wszystko potoczy się inaczej...

Niezwykły klimat baśni udało się też uchwycić na ilustracjach, których autorką jest Olga Synyshyn.


„Wiewiórczy Z@kątek” natomiast to lektura obowiązkowa dla każdego dziecka przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego! To bardzo współczesna bajka o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty.

Poznamy Tolę, dziewczynkę, która chce dostawać lajki. Mnóstwo lajków. W tej historii będzie też dużo wiewiórek, pojawi się również król Hugon, piękne księżniczki i bardzo rozkojarzony krawiec.
Nie jest wiele książek dla dzieci, które by w formie baśni poruszały ten ważny i jakże aktualny temat.
Są pewne publikacje skierowane do najmłodszych mówiące ogólnie internecie, ale te w których skupiamy się na mediach społecznościowych? Ja na ten moment nie potrafię przytoczyć przykładu innej bajki, w której by się ten temat pojawił w tak szerokim zakresie jak tutaj.


11 komentarzy:

 1. Oj tak, każde dziecko powinno przeczytać „Wiewiórczy Z@kątek”, zanim da się wciągnąć w świat mediów społecznościowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarówno jedna jak i druga książka zaciekawiły mnie. Tą pierwszą przeczytamy przy najbliższej okazji. A drugą wpisze sobie na listę. Dam synowi poczytać, jak będzie starszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lekka książka o zwycięstwie dobra nad złem. To coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. urocze te bajeczki są !! idealne dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie książki bardzo mnie zaciekawiły. Koniecznie muszą znaleźć się w naszej domowej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obie pozycje bardzo ciekawe, ale dla córci podsunęłabym Wiewiórczy Z@kątek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. faktycznie śliczne ilustracje, fajne książki dla młodszych dzieci

  OdpowiedzUsuń

 8. „Wiewiórczy Z@kątek” sama chętnie bym poznała, temat jest bardzo na topie

  OdpowiedzUsuń
 9. ojej, jak uroczo :) lubimy tak spędzać wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś tak bardziej wizualnie podchodzi mi ta druga książeczka, ale dla dzieci pewnie obie są fajne ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moje dzieci uwielbiają ksiązki w każdej postaci - więc myślę, że mogłabym je zamówić. Na razie jednak muszę się wstrzymać z nowościami - muszę zamówić nowy regał :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)