sobota, 28 września 2019

Oddać serce. Lindsay Harrel

"Myślę, że bycie silnym nie oznacza, że nigdy się nie boisz. Oznacza to, że mimo strachu i lęków stawiasz czoła wyzwaniom."Książka "Oddać serce" to poruszająca, pełna emocji historia sióstr bliźniaczek, które wszystko różni.
Megan dzieciństwo spędziła w szpitalach a jej największym pragnieniem było posiadanie zdrowego serca. W tym czasie Crystal zamiast wspierać siostrę, korzystała z życia, uprawiała sport, chodziła na randki i dobrze się bawiła.
Niestety przeszczep nie pomógł Megan zacząć żyć na pełnych obrotach. Teraz pracuje jako pomocnik biblioteczny i mieszka z rodzicami, marząc o przygodzie, którą przeżyje, „gdy tylko poczuje się lepiej”.
„Czas ma moc niszczenia postanowień”


"To serce nigdy do końca nie będzie jej. Z drugiej strony oprócz tego, że podtrzymywało ją przy życiu, nie miała wrażenia, aby zmieniło ją w kogoś, kim nie była, chociaż bardzo by tego chciała."
Kiedy otrzymuje pamiętnik swojej dawczyni serca – wraz z listą rzeczy do zrobienia przed śmiercią – postanawia zdobyć się na odwagę i spełnić marzenia zmarłej nastolatki. Crystal chce dołączyć do niej z własnych powodów, ale Megan z radością przyjmuje jej propozycję jako okazję do naprawienia ich wątłej relacji.

Zwiedzając niezwykłe miejsca rozsiane po całym świecie, siostry wyruszają jednocześnie w głąb siebie, a „żyć naprawdę” może się okazać o wiele większym wyzwaniem niż trudy podróży.

To fantastyczna, ciepła książka, która zachęca do walki z własnymi lękami oraz słabościami, tak by z odwagą móc chwytać każdy dzień i starać się żyć pełnią życia.

Powieść zawiera też mnóstwo życiowych rad i trafnych sentencji, które warto sobie wziąć do serca.Oddać serce. Lindsay Harrel
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 367
Data wydania: 12 września 2019

15 komentarzy:

 1. Nie czytałam, ale bardzo zachęciłaś mnie do sięgnięcia po tę lekturę. Czuję, że bym ją przeczytała jednym tchem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że byłabym zadowolona z lektury. Pokazujesz tyle książek, które mnie interesują, że mi życia zabraknie na ich czytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię książki z motywem podróży życia, czy też podróży w głąb siebie, zapowiada się pełna ciepła lektura

  OdpowiedzUsuń
 4. Życiową książek każdy powinien przeczytać, a ta taka jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chcę przeczytać tą ksiazke zachęciłaś mnie do niej

  OdpowiedzUsuń
 6. wydaje mi się żę taka fajna książeczka na chłodniejsze jesienne wieczory

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytalam tej opowiesci ale bardzo mnie zaciekawilas i mysle ze bardzo by mnie wciagnela :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się na bardzo ciepłą i wzruszającą lekturę, więc zapisuję tytuł na moją jesienno-zimową listę czytelniczą ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie życiowe książki są najlepsze. Chętnie przeczytam książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czuję, że to bardzo emocjonalna książka. Chętnie poznała bym jej treść

  OdpowiedzUsuń
 11. może po nią sięgnę, teraz potrzebuję pozytywnych wibracji

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książki są dla mnie ciężkie. Może kiedyś, jak się otrząsnę po "Drugim biciu serca", która rozwaliła mnie emocjonalnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię takie lekkie książki, a poruszany temat podróży zdecydowanie jest w książkach mile widziany. Chętnię sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 14. wpisuję na swoją listę tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)