niedziela, 15 września 2019

Komiksy Janusza Christy z Wydawnictwa Egmont

Od dłuższego już czasu mój starszy syn czyta i zbiera komiksy. Przy okazji i ja sama je sobie podczytuję. Fajnie jest wrócić do dzieciństwa. Zresztą komiksy nie mają ograniczeń wiekowych i nawet te skierowane do dzieci czy młodzieży, mogą tak samo cieszyć i dorosłych.

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce. Wydają komiksy młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.


„Zamach na Milusia” to kolejny album najpopularniejszej serii komiksowej autorstwa Janusza Christy Kajko i Kokosz.

Cykl opowiada o dwóch wojach - dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami Zbójcerzy pod wodzą Hegemona oraz przeżywają całą masę zabawnych i niesamowitych przygód.
Na lekturze komiksów Janusza Christy - humorystycznych, pełnych błyskotliwych dialogów, dynamicznych rysunków i niezapomnianych bohaterów - wychowywało się kilka pokoleń polskich czytelników. Christa opublikował ponad 30 albumów komiksowych i do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych polskich twórców tego gatunku.

W komiksie „Zamach na Milusia” Kajko i Kokosz zostali rodzicami. Przybranymi co prawda, ale jednak. A wszystko zaczęło się od jajka. Przyjaciele znaleźli je w lesie, a to, co się z niego wykluło, podbiło serca wojów, ale i zmasakrowało spokój niejednego mieszkańca Mirmiłowa, a zwłaszcza kasztelana tego szlachetnego grodu. Mowa oczywiście o smoku Milusiu, nad którym nawet Kajko i Kokosz nie potrafią zapanować. Szczególnie gdy smoczek-jarosz wpada w panikę na widok myszy. Kiedy w końcu miarka się przebiera i Mirmił traci cierpliwość do wyskoków Milusia, skazuje niesfornego zwierzaka i jego opiekunów na wygnanie. Cała trójka próbuje zadomowić się w leśnej głuszy, ale nie jest to wcale takie proste. Zwłaszcza gdy podstępni Zbójcerze próbują porwać straszliwą smoczą bestię i wykorzystać ją do swoich niecnych celów...


Kajtek i Koko w Kosmosie. Planeta automatów. Tom 4
To pierwsze pełne kolorowe wydanie kosmicznych przygód Kajtka i Koka, "bliskich krewnych" późniejszych bohaterów Janusza Christy - Kajka i Kokosza. Najdłuższy polski komiks fantastyczny, ukazujący się w latach 1968-1972 na łamach "Wieczoru Wybrzeża”. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka.

Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona. 

W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi.
Planeta automatów to czwarty album nowej, kolorowej edycji, która będzie się składać z siedmiu tomów o objętości 96 stron każdy.


Wasze dzieci lubią komiksy, a może Wy sami je czytacie i zbieracie?

15 komentarzy:

 1. U nas komiksy nie cieszą się zbytnią popularnością, chociaż Hania czasami wybiera książki z komiksami, np. Gumball.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś zbierałam komiksy i dlatego tak mi się teraz miło kojarzą - z dzieciństwem i beztroską :D Może gdybym miała własne M to pokusiłabym się o uzupełnienie kolekcji, zwłaszcza że widzę nowe tytuły ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w domu chyba wszystkie numery Kajko i Kokosza sprzed lat. Mój tata je kupował i cała kolekcja stoi w naszym rodzinnym domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka uwielbia czytać komiksy. Kajko i Kokosz sama kiedyś czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. komiksy Kajko i Kokosz pamiętam z dzieciństwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj czytywało się kiedyś komiksy o Kajko i Kokoszu, czytywało :)

  OdpowiedzUsuń
 7. kosmiksy to super zabawa dla dzieci jak i dla dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ooo ja nigdy nie byłam fanką komiksów ale teraz wydają mi się ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja starsza córka dopiero odnajduje się w tematyce komiksów, ale z tego co zauważyłam bardzo je polubiła :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie miałam parcia na komiksy, a szkoda :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piekne komiksy, jako dziecko uwielbialam komiksowe przygody bohaterow :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajnie sa :) dawno nie widzialam komiksow

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przepadam za tymi bohaterami. Wolę Kleksa ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak chodziłam do szkoły czytałam komiksy, ale teraz nie mam do tego okazji. Moja córka ma jak narazie same bajeczki

  OdpowiedzUsuń
 15. ojej... miałam takie jak byłam mała! i puzzle z nimi :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)