poniedziałek, 2 września 2019

Kiedyś się odnajdziemy. Gabriela Gargaś


"Jak często zapominamy o tym, co jest ważne. O tym, by komuś podziękować za to, co dla nas robi. Bierzemy, bo zostaliśmy przyzwyczajeni do tej wyciągniętej dłoni, która nam tyle ofiarowuje. A wystarczy po prostu podziękować. Tak po ludzku okazać wdzięczność."


Lubicie wrzesień?
To miesiąc w którym sporo się u nas dzieje - dzieci wracają do szkoły i przedszkola, jest dużo spraw do załatwienia i ogólnie trzeba się przestawić z wakacyjnego klimatu.
Mimo to nawet lubię wrzesień - nadal jest ciepło i słonecznie, na drzewach mnóstwo kolorowych liści, kwitną kwiaty, a i mgliste poranki mają swój urok. To też idealny miesiąc na robienie zdjęć. Słońce jest coraz niżej i przez większość dnia mamy subtelne światło, które nie jest tak mocne jak latem i dzięki temu zdjęcia świetnie wychodzą.

Można też poczytać wieczorem choćby najnowszą powieść Gabrieli Gargaś „Kiedyś się odnajdziemy” z niełatwą historią w tle. Jej początek bowiem sięga czasów drugiej wojny światowej, do wydarzeń, które rozegrały się na Wołyniu.


Janka uciekając ogarniętego wojną Wołynia, zmuszona jest, z bólem serca, zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtym czasie każde pożegnanie może być już na zawsze. I wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę, która została na świecie zupełnie sama. Czy Janka pokocha ją jak własną siostrę?

Natomiast w Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić. Rodzące się uczucie wystawi na próbę więź łączącą go z najlepszym przyjacielem. Jaką cenę zapłaci za podjęte decyzje?
Po latach drogi Janki i Tadka się połączą. Tych dwoje doświadczyła wojna, ale przed nimi przecież jeszcze całe życie…

"Kiedyś się odnajdziemy" to historia o miłości, która potrafi przetrwać największe cierpienie, stracie, której nie można przeboleć oraz błędach, które trudno wybaczyć oraz o trudnych, wręcz dramatycznych wyborach, przed jakimi stawia nas los. Jak można żyć dalej, gdy wspomnienia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć? Czy można być szczęśliwym, gdy doświadczyło się tak wiele cierpienia?
Powieść chwyta za serce, ale ciężko się od niej oderwać.


Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 445
Premiera: 14.08.2019 r.

13 komentarzy:

 1. , czyli ta książka jest taka bardzo życiowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem jak potoczyły się losy bohaterów książki. Koniecznie muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znow podrzucam kolejny tytul mamie, niestety nie sa to moje klimaty, ale ona chetnie korzysta z moich podpowiedzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ksiązka by mnie porwała. Lubię takie życiowe historie i często po nie sięgam. Jestem ciekawa czy Janka pokocha tą dziewczynkę jak swoją siostrę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę koniecznie przeczytać tę książkę bo widzę że podbija ona instagram

  OdpowiedzUsuń
 6. to prawda, często o tym zapominamy

  OdpowiedzUsuń
 7. Miejmy nadzieję że cały wrzesień będzie gorący. Jak nie to będziemy mieć czas na czytanie książki która proponujesz

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię wrzesień :) jeśli chodzi o książkę, to osobiście bardzo lubię takie życiowe perypetie, chyba dlatego że sama w życiu chyba wszystko już przeszłam.

  OdpowiedzUsuń
 9. kupiłam sobie tę książkę ale jeszcze nie zdążyłam jej przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo lubię wrzesień ale jeszcze bardziej październik gdy jest ciepły i złoty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie lubię książek o wojnie, nie mam nerwów do nich i moja wyobraźnia szaleje w trakcie czytania

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię wrzesień, głównie za ostatnie podrygi lata :) Co do książki to nie wiem, czy bym się na nią zdecydowała ze względu na tematykę życiowych zawirowań..

  OdpowiedzUsuń
 13. Tego typu książki uwielbiam. Tą dopisuję na listę książek do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)