poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Monstrrrualna erudycja - popularnonaukowa seria dla dzieci i młodzieży.

Monstrrrualna erudycja to świetna seria książek przeznaczonych dla czytelników w wieku 8-14 lat, która wydawana jest od 1994 roku w Wielkiej Brytanii przez Scholastic Ltd, a Polsce przez Wydawnictwo Egmont.
Z humorem i w bardzo ciekawy sposób opisuje tematy przyrodnicze, geograficzne, medyczne czy społeczeństwo-kulturowe. Każda publikacja nafaszerowana jest najbardziej niezwykłymi, nieprawdopodobnymi, a nawet paskudnymi informacjami ze swojej dziedziny.

Książki z serii „Monstrrrualna erudycja” czyta się z zapartym tchem i z szeroko otwartymi oczami. Przy okazji zaczytywania się w soczystych ciekawostkach, czytelnik chłonie wiedzę o otaczającym świecie.

Publikacje te potrafią zachęcić do czytania i poszerzania swojej wiedzy, nawet tych, najbardziej opornych. Mimo, iż seria jest przeznaczona głównie dla starszych dzieci i szkolnej młodzież, to i dorośli mogą się z niej sporo dowiedzieć.

Autorem tej serii jest Nick Arnold, natomiast o warstwę ilustracyjną zadbał Tony De Saulles tworząc zabawne czarno-białe komiksy.


„Nieznośna natura. Monstrrrualna erudycja” to jedyna w swoim rodzaju książka popularnonaukowa dla młodzieży, przybliżająca świat zwierząt. Autor Nick Arnold zgromadził najbardziej sensacyjne i zaskakujące fakty z życia zwierzaków. W końcu to właśnie te dziwne, przerażające i ohydne cechy zwierząt wywołują fascynację ludzi, przykuwają uwagę i zapadają w pamięć. Dzięki temu książka wciąga każdego, a przy okazji przemyca konkretną naukową wiedzę o świecie zwierząt.„Wstrząsająca elektryczność. Monstrrrualna erudycja” to idealna książka dla tych, którzy  zasypiali z nudów na lekcjach fizyki, a zwłaszcza na lekcjach o elektryczności.
Ta publikacja wciągnie nawet najbardziej niechętnego nauce przedmiotów ścisłych czytelnika. Efekt uboczny? Solidna porcja wiedzy z zakresu fizyki i elektryczności, która sama wchodzi do głowy.

Autor, Nick Arnold postarał się, aby zgromadzić w tej publikacji najbardziej porażające, sensacyjne, niezwykłe fakty dotyczące elektryczności we wszystkich jej odmianach. Przeczytacie w niej m.in. o: uczonym porażonym piorunem, o naukowcu, który zabił, żeby zdobyć przewagę w dyskusji, czy awarii systemu rozprowadzania elektryczności, rozsadzającej kuchenki i telewizory. 


„Śmiertelne choroby. Monstrrrualna erudycja” to prawdopodobnie najbardziej zaskakująca i… obrzydliwa książka o chorobach. Autor, Nick Arnold na ponad 150 stronach skompletował uderzającą dawkę odrażających dowcipów, ohydnych historyjek i faktów, które podnoszą treść żołądka do gardła. Ta mocno paskudna mieszanka faktów i ciekawostek o chorobach pobudza mózg czytelnika, który mimochodem kończy książkę z pokaźną wiedzą z zakresu medycyny i biologii.


Z pozoru każdy wie, co to jest czas. Ale niewielu ludzi naprawdę̨ orientuje się̨ w skomplikowanych zawiłościach tego pojęcia. Gdzie szukać́ prawdy o czasie?
„Straszliwa prawda o czasie. Monstrrrualna erudycja”  to niezwykle fascynująca i ciekawa książka, która może zainteresować każdego, niezależnie od wieku.

Autor, Nick Arnold zabiera czytelników w potwornie pasjonującą wyprawę przez czas w poszukiwaniu najdziwniejszych odkryć nauki. Książka naszpikowana jest najsmakowitszymi ciekawostkami dotyczącymi czasu, dzięki czemu książkę chłonie się niczym powieść kryminalną. Czytelnik jednocześnie nabywa poważną wiedzę z zakresu pojęcia czasu.


Dowcipny, lekki język, ciekawostki i niesamowite fakty to niewątpliwe atuty serii „Monstrrrualna erudycja". Rozbudza ona ciekawość świata u młodego czytelnika, który mimochodem kończy daną książkę z pokaźną wiedzą z zakresu medycyny, biologii czy fizyki.
Bardzo polecam.

13 komentarzy:

 1. Ciekawa książka. Fajnie, że powstają takie publikacje, które przybliżają dzieciom trudne tematy w tak przystępny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nigdzie tych książek nie widziałam, ale po tekście jestem bardzo zachęcona do ich zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się prezentują. Ostatnio przytłacza mnie ilość nowości wydawniczych

  OdpowiedzUsuń
 4. już na pierwszy rzut oka widać, że to ciekawe pozycje, inne niż standardowe książki popularnonaukowe

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe propozycje. Chociaż my pewnie byśmy je pokolorowali ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne książki, już same okładki przyciągają oko :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealne dla mojego starszego syna, no i sama też chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe i wciagajace ksiazki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. rzeczywiście wyglądają ciekawie, z pewnością dzieci wolą coś takiego czytać aniżeli to co w szkołach oferują

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne wydania, podobają mi się też ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo zaciekawiły mnie książki! Myślę, że nie tylko nastolatków zainteresują ale też zapowiada się fajna lektura dla dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudna seria dla dzieci i młodzieży :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)