niedziela, 14 lipca 2019

Akceptuję, co czuję. Nowa seria o emocjach dzieci z Wydawnictwa Egmont

Człowiek, niezależnie od wieku, doświadcza różnych emocji. Jedne nas uskrzydlają, sprawiają, że czujemy się szczęśliwi, inne wpędzają w poczucie winy lub wywołują strach. Czasami trudno nam sobie z nimi poradzić. Nie umiemy wyrazić co czujemy, tłumimy emocje w sobie.

Wydawnictwo Egmont stworzyło wyjątkową serię "Akceptuję, co czuję" skierowaną do rodziców i ich pociech. Książki te pozwalają dzieciom w kreatywny i ciekawy sposób poznać, nazwać oraz zrozumieć emocje, których doświadczają na co dzień.

Seria jest skierowana do dzieci już od 5 roku życia.


Na chwile obecną w serii znajdują się trzy tomy:
Moje emocje. Akceptuję, co czuję 
Moje emocje. Pewność siebie 
Moje emocje. Strach - wróg czy przyjaciel?
Każda książka zawiera mnóstwo ćwiczeń, ciekawych zadań (część z wykorzystaniem naklejek), które pozwalają oswoić różne emocje. Zostały one opracowane przez psychoterapeutkę Isabelle Filliozat psychoterapeutkę, guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji i psycholog Virginie Limousin. Natomiast rysunki są autorstwa Freda Benaglia.

Każda z publikacji podzielona jest na dwie części.
Pierwsza skierowana jest do dzieci, a druga zawiera poradnik dla rodziców.
W tej drugiej części znajdziemy wiele naprawdę ciekawych podpowiedzi dotyczących min. wzmacniania poczucia wartości u dzieci czy o tym jak rozmawiać o rzeczach, które wywołują w maluchach niepokój. Jakich pytań, sformułowań lepiej unikać, a jakie pozwolą dziecku się otworzyć, tak by móc zacząć rozmowę na często stresujący dla młodego człowieka, temat.


Bohaterką książki „Strach – wróg czy przyjaciel. Akceptuję, co czuję” jest surykatka. Ten sympatyczny futrzak pokazuje dzieciom, jak oswoić swoje lęki. Okazuje się, że to nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Strach nie jest wcale zły i nie trzeba się go bać. A nawet można powiedzieć, że jest czasem wręcz pomocny - w ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem czy motywowaniu do działania. 

W książce tej za pomocą zadań oraz ćwiczeń poznajemy praktyczne i skuteczne techniki przeciwlękowe. Dzieci dowiadują się, że odrobina strachu jest w życiu niezbędna do podjęcia wyzwań, a jego brak może zamknąć oczy na niebezpieczeństwo. 


„Moje emocje. Akceptuję, co czuję” to książka o różnych emocjach, które doświadczają dzieci. Młodzi ludzie nawet w ciągu kilku sekund potrafią przeskoczyć od uczucia euforii do przeżywania dołującego smutku. Najmłodsi wyjątkowo intensywnie odczuwają emocje i spontanicznie, wybuchowo je wyrażają. Bywa to trudne i niezrozumiałe dla samych dzieci, jak i dla dorosłych.
Jak przeżywać emocje, by być szczęśliwym, żyć pełnią życia, lubić siebie i innych?

Ta publikacja stawia na praktykę. Zawiera ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym lepiej poznamy swoje emocje. Książka składa się głownie z zabawnych i pouczających ćwiczeń, które pomogą wprowadzić maluchy w skomplikowany świat emocji. 


I na końcu książka dotycząca niezwykle ważnego tematu jakim jest pewności siebie. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało zdrowe poczucie własnej wartości. Jednak wielu z nas nie wie, jak wspierać dziecko w budowaniu tej postawy. Co gorsze, często nieświadomie podkopujemy w dzieciach wiarę w siebie. Sami również często borykamy się z niską samoceną.

Książka „Pewność siebie. Akceptuję , co czuję” to zestaw ciekawych ćwiczeń i zadań, które uczą, co robić, aby dziecko było pewne siebie i dobrze się ze sobą czuło. Pozycja poprzez mądre zabawy pomaga otworzyć dziecko na świadomość swoich mocnych stron. Publikacja ma bardzo uniwersalny charakter i sprawdza się zarówno u dzieci, którym tej pewności siebie bardzo brakuje, jak i u tych, które są bardziej przebojowe i śmiałe.


Świetna i bardzo pomocna seria. Książki dostarczają rozrywki, a z drugiej zachęcają do rozpoczęcia rozmów z dziećmi na różne, nurtujące ich tematy.
Seria "Akceptuję, co czuję" pozwala oswoić emocje, pokazuje, że nie trzeba się ich bać ani skrywać. Warto porozmawiać o tych co nas dręczy, czego się obawiamy, jakie mamy odczucia na daną sprawę.
Bardzo polecam. 

16 komentarzy:

 1. szkoda, że takich książek nie było gdy sama byłam dzieckiem...

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozmowa przez książki o emocjach jest bardzo ważne w okresie rozwojowym dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. jej ale urocze ma grafiki, podoba mi się to wydanie! zdecydowanie

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, jakie fajne książeczki oswajające dziecięce emocje, idealne zwłaszcza dla wrażliwych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe ksiażęczki, staram się nauczyć dzieci akceptacji wielu rzeczyi jeśli się coś nei ppoba to dążymy do zmiany na lepsze

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak fajnie kolorowo zrobione :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne, edukacyjne książeczki bardzo pomocne w rozwoju naszych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna, ucząca i rozwijająca pozycja, zresztą jak wiele Egmontu :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Chetnie zakupie wszystkie trzy ksiazeczki dla mojego bratanka :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że te książeczki powinno przeczytać każde dziecko, razem ze swoimi rodzicami :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale super jest ta seria książek. Musimy mieć je wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Naklejki najbardziej mnie przekonują do tych książeczek, moja córka je uwielbia

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka ma bardzo ładne ilustracje ;) Chociaż jestem już na nią odrobinkę za duża ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. mamy właśnie tę serię i uwielbiam ją. Szymon też jest z niej bardzo zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę że to całkiem ciekawe książki i można dzieci nauczyć wiele o tym co czują

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)