piątek, 8 marca 2019

#Girlpower książki o inspirujących kobietach

Drogie Dziewczyny - wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta.

Nie zawsze łatwo być kobietą, dlatego w chwilach zwątpienia lubię czytać inspirujące historie o kobietach, które miały odwagę działać, mimo przeciwności losu.

Niestety dziewczyny zawsze miały pod górkę. Niby świat się zmienia, ale nadal kobietom znacznie trudniej osiągnąć swoje cele i zdobyć uznanie innych. Często też największe ograniczenia, tkwią w nas samych.

Niemniej kobiety nie jeden raz udowodniły, że mają moc, szkoda tylko, że nie zawsze wierzymy w swoje siły...

Dziewczyny wspierajmy się, bądźmy dla siebie dobre, nie zapominajmy o swoim zdrowiu i spełniajmy marzenia - te duże i te malutkie.

Bo kiedy jak nie teraz?
Bo kto jak nie my?
#girlpower


Książki widoczne na zdjęciach polecam zarówno dziewczynkom, nastolatkom, jak i dorosłym kobietom, którym brak jest motywacji do działania, czy wiary w siebie oraz osobom szukającym inspiracji, a także lubiącym czytać życiorysy zwyczajnych-niezwyczajnych ludzi.

Książka „GIRL POWER. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat” zawiera historie inspirujących kobiet, zadania do zrobienia i praktyczne triki. Wszystko to spisane przez odważną i lubiącą wyzwania kobietę.
Autorka, Caroline Paul, jako dziecko bała się wielu rzeczy i była nieśmiała. Ale już będąc dorosłą kobietą, pilotuje samoloty, nurkuje, lata na paralotni, wspina się na wysokie szczyty i gasi pożary. W książce dzieli się opowieściami o swoich przygodach i opowiada o innych dziewczynach i kobietach, które dokonały podobnych wyczynów. Odwagi można się nauczyć i należy ją praktykować. Autorka nie jest pogromczynią strachu i nieśmiałości, jest po prostu zwolenniczką odwagi, pewności siebie oraz wiary we własne możliwości.


Anna Dziewit-Meller w książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, ukazuje sylwetki mniej lub bardziej znanych Polek, w tym i tych które niesłusznie popadły w zapomnienie, ale mogą w jakiś sposób stanowić wzór do naśladowania dla nastolatek.
Narratorką jest Heńka, czyli Anna Helena Pustowójtówna - żołnierka Powstania Styczniowego.

Książka jest napisana prostym, pełnym humoru, językiem. Skierowana jest głównie do młodych dziewczyn, ale nie tylko. Po każdym rozdziale znajdziemy kilka haseł wyjaśniających użyte trudniejsze terminy, nazwiska, czy wydarzenia.


"Kosmiczne dziewczyny” to zbiór 50 inspirujących biografii kobiet, które odegrały fundamentalną rolę w historii badań kosmosu, udowodniając, że nauki ścisłe nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn.
Książka jest podzielona na 5 części: Przedpole podróży kosmicznych, Zaranie ery kosmicznej, Stacje i promy kosmiczne, Życie i działalność w kosmosie oraz Przyszłość podbojów kosmicznych.
Znalazły się tutaj historie nie tylko kobiet naukowców, astronautek, lekarek czy programistek, ale także szwaczek szyjących nowoczesne kombinezony dla astronautów oraz żon astronautów misji Mercyry 7. Życiorysy nie są obszerne, zajmują jedną stronę, zawierają najważniejsze fakty oraz ciekawostki związane z daną kosmiczną dziewczyną. Dodatkowo przy każdej postaci jest krótki cytat, ciekawa myśl danej osoby.

Autorką tej niezwykłej książki jest Libby Jackson - jedna z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii oraz kierownik programu kosmicznego brytyjskiej Agencji Kosmicznej. Jej kariera w branży kosmicznej rozpoczęła się, gdy w wieku 17 lat złożyła podanie o pracę w NASA. Kilka tygodni później siedziała w Mission Control w Houston. Od 2014 do 2016 r. udało jej się zrealizować niezwykle udane programy dotyczące edukacji i agencji kosmicznych, które wspierały misję Tima Peake’a.


Rachel Ignotofsky w książkach "Kobiety i sport" oraz "Kobiety i nauka", poznaje nas z wieloma silnymi, niesamowitymi kobietami, które zdecydowały się działać na różnych polach. Walczyły ze stereotypami, bo ich marzeniem było robienie tego, co kochały. Napotykały przeszkody, ale się nie poddawały. Przekraczały granice i zadziwiały innych, pociągając za sobą kolejne kobiety.
Piękne ilustracje, które znajdziemy w obu częściach również wykonała autorka Rachel Ignotofsky.
Te książki są skierowane nie tylko do dziewczyn, ale do wszystkich bez względu na wiek i płeć.

Biografie są bardzo ciekawie napisane, zachęcają do bliższego poznania się z daną postacią, a także motywują czytelnika do działania i uwierzenia we własne możliwości. Znajdują się tu też cenne wskazówki dla tych, którzy chcieliby pójść drogą, którejś z tych wyjątkowych kobiet.


Bardzo polecam wszystkie książki. Niezwykle ciekawe i inspirujące publikacje.
Która zainteresowała Was najbardziej?

19 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, ale raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale masz fajny zbiór książek o kobietach, okładki cudne, a i treści jak widzę interesujące

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki z chęcią poznam :) A Tobie Kochana życzę wszystkiego co najpiękniejsze z okazji naszego święta! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są idealne dla dziewczynek, które będą chciały być przede wszystkim sobą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Swietne ksiazki, o nauce i sporcie chetnie widzialabym u siebie na polce :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe i kolorowe książki. Moze i ja skuszę się na nie..

  OdpowiedzUsuń
 7. Damy, dziewuchy i dziewczyny mnie zainteresowała. Zresztą każda musi być bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że jesteś zadowolona z tych książek. Ale mnie jakoś nie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie oprocz pierwszej bardzo mnie zaciekawiły

  OdpowiedzUsuń
 10. Tylko dwie ostatnie są mi znane.
  Pozostałe też wyglądają ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 11. może być ciekawie, ładne grafiki , ale raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książki są bardzo inspirujące i motywujące. Warto mieć je w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 13. takie książki mogą dodać takiej energii i te ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 14. To niestety zupełnie nie dla mnie ksiązki.

  OdpowiedzUsuń
 15. faktycznie takie książki mogą być motorkiem do działania :)

  OdpowiedzUsuń
 16. super, przydałyby mi się wszystkie te książki, lubię motywować siebie czytając taką literaturę

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo fajne propozycje przedstawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Damy, dziewuchy, dziewczyny są świetne :D Mam obie części ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kosmiczne dziewczyny mam. ale to jedyna książka z tej listy, jaką znam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)