piątek, 22 marca 2019

Dzień, w którym Heniś poznał… Książki dla dzieci.

Znacie ciekawego świata i uroczego chłopca Henisia?

Do tej pory oglądaliśmy bajkę „Dzień, w którym Heniś poznał…”, ale ostatnio Wydawnictwo Egmont wydało kilka ciekawych książek z Henisiem w roli głównej.

Chłopiec spotyka nowych znajomych, z którymi się zaprzyjaźnia i przeżywa niesamowite przygody. Bajka opowiada o wielkich chwilach, jak i o małych, codziennych radościach każdego przedszkolaka, uczy otwartości oraz pomaga zrozumieć otaczający nas świat.


KsiążkaDzień, w którym Heniś poznał...” ukazała w się w ramach znanej nam dobrze serii Nowa kolekcja bajek.

Zawiera 5 ciekawych i wartościowych historii.
W pierwszym opowiadaniu Heniś wybiera się z mamą na wieś i tam spotyka koguta, który zapoznaje go z życiem na gospodarstwie. Chłopiec jest wszystkim zafascynowany i pomaga kogutowi, który dziś nie czuje się najlepiej, w jego obowiązkach.  
Kolejna historia opisuje spotkanie Henisia z wozem strażackim, który zaczyna dziś pierwszy dzień w pracy. Chłopiec poznaje pracę strażaka i uczestniczy w jednej akcji ratując kota, który siedział na wysokiej gałęzi.  
Z następnego opowiadania dzieci dowiedzą się o życiu wielorybów i innych morskich stworzeń. Heniś w kostiumie płetwonurka przemierza podwodne głębiny i rozmawia min. z konikiem morskim, ośmiornicą, a nawet rekinem, który na szczęście nie miał złych zamiarów.
Heniś z mamą idzie też na dworzec kolejowy, gdzie bardzo szybko zaprzyjaźnia się z pociągiem, który miał odwieźć zwierzęta na wieś. Okazało się jednak, że nie ma maszynisty i Heniś postanawia go zastąpić.
W ostatnim opowiadaniu Heniś poznaje królika, który był kiedyś asystentem magika. Rozpoczyna się magiczny pokaz, w którym chłopiec odgrywa ważną rolę.

Historie opisane w książce są bardzo ciepłe, zachęcają dzieci do odkrywania nowych rzeczy oraz do podejmowania kolejnych wyzwań. Uczą otwartości, pozytywnego podejścia do życia oraz podpowiadają jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Zdecydowanie polecamy.


Dodatkowo mamy też Zeszyt zadań z naklejkami, w którym znajdziemy ciekawe łamigłówki, labirynty i zgadywanki, dzięki którym dzieci ćwiczą umiejętność logicznego myślenia i zdolności manualne. A także Wesołą kolorowankę (również z naklejkami) oraz Malowankę wodną z pięknymi ilustracjami do pokolorowania. 


11 komentarzy:

 1. Same opowieści odbieram bardzo na tak. Tylko grafika do mnie nie przemawia, do Synka też- pokazałam Mu post, pytając czy chciałby książkę i stwierdził, że rysunki są dziwne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna pozycja dla młodszych dzieci. Historie wydają się być angażujące małych miłośników np straży pożarnej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałem tej pozycji dla dzieci :-) Ale widać, że warto :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajny zestaw książeczek :) widać, że cieszą się zainteresowaniem

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna książeczka dla dzieci, posiada piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietne sa takie ksiazezki, jak bylam dzieckiem uwielbialam takie pozycje :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki to coś pięknego. Niech wkracza ten świat śmiało :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsze słyszę o Henisiu, ale myślę, że to bardzo fajna pozycja :) Te kolorowanki i zeszyt zadań również :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne muszę kupić takie mojemu smykowi

  OdpowiedzUsuń
 10. Mojemu dziecku na razie wychodzi rozrywanie książek

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)