sobota, 27 października 2018

To już dziś. Przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimy.


Pamiętacie, że dziś przechodzimy na czas zimowy?

Wskazówki zegara cofamy z godziny 3 na 2, czyli teoretycznie śpimy o godzinę dłużej - ciekawa jestem tylko czy dzieci się do tego dostosują. ;) :P

Ogólnie z tą zmianą czasu jest sporo zamieszania, dlatego nie dziwi mnie, że planuje się znieść ten obowiązek, prawdopodobnie już od przyszłego roku.
W przeprowadzonej ankiecie obywatele państw członkowskich UE opowiedzieli się za likwidacją zmiany czasu, która obecnie nie ma już uzasadnienia ekonomicznego, a wręcz szkodzi naszemu zdrowiu.


Zaburzanie rytmu dobowego odbiją się na jakości naszego snu oraz koncentracji. Nie mówiąc już o innych niedogodnościach związanych choćby z funkcjonowaniem banków, kart płatniczych, aplikacji mobilnych (w moim banku np. aż do godziny 8:00 nie będą działać karty, a aplikacja do 9:00) czy ze zmianą odjazdów pociągów czy autobusów nocnych. Dodatkowo wcześniej zrobi się ciemno, co jest dla mnie dużym minusem. Zawsze jakoś przygnębia mnie ten moment i zaczynam odliczać do 21 grudnia, czyli najkrótszego dnia w roku, by znów od tego momentu dnia zaczęło przybywać.

Warto też wiedzieć, że podstawowym czasem jest właśnie ten zimowy, zwany inaczej czasem strefowym i on ma pozostać, jako obowiązujący w przyszłym roku. Natomiast letni to tylko czas przejściowy, wprowadzony w celu oszczędności energii, choć dla mnie właśnie od byłby korzystniejszy.

Zmiana czasu sprzyjała też różnym pomyłkom, a nawet kłopotom, jeśli ktoś np. spóźnił się na ważne spotkanie lub nie zdążył na zaplanowany lot samolotem. Obecnie na szczęście godzina w telefonach komórkowych i komputerach przestawia się automatycznie, jednak zegarki analogowe lub te w kuchenkach już musimy sami ustawić.

A skoro przy zegarkach jesteśmy, to od dłuższego już czasu widać wyraźny ich powrót i coraz więcej osób je nosi. Owszem nadal chętnie sprawdzamy godzinę na telefonie, ale to też kwestia przyzwyczajenia. Mając zegarek na ręce szybko się przestawiamy i nie wyciągamy za każdym razem telefonu. To dużo wygodniejsze. Po za tym zegarek stawi też idealny dodatek i świetnie dopełnia każdą stylizację. Stanowi też doskonały prezent zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.


Powyżej kilka propozycji zegarków, które szczególnie wpadły mi w oko. Wszystkie modele można kupić na stronie zegarmistrzlodz.com.pl. W serwisie tym można również dokonać naprawy zepsutego czasomierza. Naprawiają zegarki z całej Polski, wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny, a zamówiony przez nich kurier odbierze zegarek z naszego domu i zawiezie go na miejsce. Oferują pełny serwis przywraca zarówno funkcjonalności jak i estetyki czasomierza. Obejmuje on demontaż oraz naprawę mechanizmu poprzez wymianę wszystkich zużytych komponentów lub wymianę całego mechanizmu.

11 komentarzy:

 1. Będziemy dzisiaj dłużej spać :) Zegarków nie noszę w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe obawiam się , że moje dzieci nie będą spać dlzuej 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. ja Ci powiem ze dla mnie to przestawianie czasu jest trochę klopotliwe

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zegarki, ja jestem za zniesieniem obowiązku zmiany czasu. Dla mnie to bezsensu.

  OdpowiedzUsuń
 5. fantastyczne modele zegarków, ja całkiem zapomniałam o tej zmianie czasu i dziś dłużej pospałam nie tracąc godziny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ladne propozycje zegarkow ;) ja osobiscie nie odczuwam nigdy zmiany czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten od Calvina Kleina świetny! 100% mój gust!

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie na szczęście większość zegarków przestawia się sama, jednak warto o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znosze tego! Zmiana czasu bardzo źle na mnie działa!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie lubię zmiany czasy, źle na mnie działa przez kilka dni po. Teraz większość zegarków sama się przestawia i nie trzeba o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)