poniedziałek, 8 października 2018

Minecraft. Książki z Wydawnictwa Egmont dla graczy


Gra Micecraft już od dobrych kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem głównie wśród starszych dzieci i młodzieży.
Na czym polega jej fenomen?
Użytkownicy swobodnie zwiedzają i budują z klocków wirtualne światy. I choć niejeden dorosły może uznać, że przedstawiona w tej grze rzeczywistość nie jest atrakcyjna, ale toporna, wręcz brzydka, to jednak młody gracz postrzega ją w inny sposób. Z kwadratów wyłaniają się morza, góry, drzewa, domki czy zwierzęta. Sami wpływamy na to jak ten świat będzie wyglądał. Mamy tu zbieraczy, budowniczych, zwiadowców, eksploratorów... Dzieci grają kompletnie intuicyjnie i intuicyjnie wybierają, jaka funkcja najlepiej się dla nich nadaje.

W Minecrafcie nic nie jest uprzednio wyjaśnione, nie ma tu gotowej instrukcji. Dlatego też gracze szukają informacji i dzielą się nimi w Internecie. Bardzo popularne są tutoriale na YouTube, a także książki, z których można się wiele dowiedzieć na temat tej gry.

Wydawnictwo Egmont specjalizuje się w publikacjach dotyczących Micecraft, które są skierowane do dzieci, młodzieży, a także dorosłych pasjonatów tej gry.

Twórcy Minecrafta dbając o fanów przygotowali serię książek, które pomagają użytkownikom w pełni cieszyć się grą. Wskazówki i bezcenne informacje, które można znaleźć w oficjalnych podręcznikach i rocznikach, zostały napisane przez specjalistów Mojanga. Po lekturze tych pozycji, fascynujący świat Minecrafta staje się bardziej dostępny, a przyjemność płynąca z gry jeszcze większa.  


Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami zawiera mnóstwo łamigłówek, labiryntów, map, zadań tekstowych i zagadek dotyczących tej gry. Rozwiązując je dowiemy się też wielu praktycznych rzeczy, np. jak zmierzyć się z przerażającymi wrogimi mobami lub gdzie można szukać naturalnych budowli i skarbów.
Książka zawiera ponadto 500 fantastycznych naklejek.
Jest świetnie wydana - w dużym formacie z kredowymi kartkami zachwyci wszystkich młodych fanów Minecrafta, którzy lubią rozwiązywać zadania oraz naklejać naklejki.
Może zainteresować zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników tej gry.


Książka „Podręcznik zaklęć i mikstur” pomaga w zdobywania umiejętności w dziedzinie zaklinania ekwipunku, tworzenia trucizn oraz mikstur ochronnych. Została podzielona na trzy rozdziały: Zaklęcia, Mikstury i Magia zaawansowana. Znajdziemy tu wiele przydatnych wiadomości i podpowiedzi, które ułatwią funkcjonowanie w świecie Minecrafta i szczególnie przydadzą się mniej doświadczonym graczom. Każda strona została dodatkowo okraszona ilustracjami z gry.

Możliwości, jakich dostarczają minecraftowe minigry typu PvP, są nieskończone – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia gracza. "Podręcznik minigier PvP" przedstawia kilka propozycji rozgrywek, które dostarczą graczowi i jego przyjaciołom wspaniałej rozrywki. Książka także jest podzielona na trzy rozdziały: Minigry niebitewne, Minigry bitewne i Jak się do tego zabrać (czyli co zrobić by moc brać udział w rozgrywce z innymi graczami). Znajdziemy tutaj ciekawostek, skrótów, komend i przejrzystych instrukcji.
Rady i wskazówki specjalistów z Mojanga pozwolą w pełni cieszyć się grą oraz będą cennym źródłem informacji dla budowniczych minecraftowych minigier.

Obie książki są niezwykle pomocne i pomagają graczom stać się ekspertami w świecie Minecrafta.


„Minecraft. Rocznik 2019” to swoisty zbiór wspomnień - niesamowitych osiągnięć, ambitnych pomysłów oraz przygody graczy zebrane w książce.

Odkryjemy tu między innymi pięć najlepszych budowli blockworks, najciekawsze budowle społeczności, przeczytamy o tym, jak twórczy potrafią być gracze odwiedzając Rynek i obejrzymy najlepsze minigierki oraz projekty. Oprócz tego znajdziemy tu mnóstwo wskazówek, trików i wyzwań na 2019 rok. Będzie też można zagrać w minecraftową grę planszową oraz wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat gry, a dzięki informacjom zawartym w dziale „Zrób to sam” stworzyć własne minecraftowe domy oraz drzewa.


Znacie grę Minecraft?
Wasze dzieci też szaleją na jej punkcie?
A może sami w nią gracie?

23 komentarze:

 1. Mimo ze mnie ta gra w ogole nie ciagnie to znam jednego, mlodego gracza, ktory jest nia zafascynowany. Swietna ksiazka dla takich milosnikow tej gry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiem co kupię dla syna na gwiazdkę :) Uwielbia Minecrafta ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam ich książek ale wyglądają obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój siostrzeniec gra w tę grę, byłby więc wniebowzięty. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kompletnie nie rozumiem fenomenu tych gier i książek, na szczęście moja córka nie lubi Minecraft :P

  OdpowiedzUsuń
 6. jak pracowałam na świetlicy to dzieciaki tylko w tą gre grały

  OdpowiedzUsuń
 7. Grę znam jednak sama nigdy w nią nie grałam. Dla fana tej gry książki będą bardzo fajnym prezentem

  OdpowiedzUsuń
 8. O! coś dla naszego starszaka. Własnie juz od wakacji gra w tą grę

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam tę grę, specjalnie kupiliśmy i córkę bardzo wciągnęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim chłopcom już przeszedł ten 'szał' na tą grę, więc już nie szaleją :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tej gry, bo jeszcze nie mam dzieci :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nei grałam w gry na komputerze, więc to książki nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Muszę polecić te książki mojemu chrześniakowi, bo on jest wielkim fanem Minecrafta :) Albo lepiej kupię mu je pod choinkę :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiedyś grałam w taką grę komputerową

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ładnie są wydane te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Takie książki to coś idealnego dla mojego młodego kuzyna, napewno był by zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zupełnie moja bajka, fanką gier komputerowych jest za to moja córka.

  OdpowiedzUsuń
 18. nie wiedziałam, ze ta gra jest jeszcze popularna. Mój chrześniak przestał w nia już grać dwa lata temu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Idealne dla młodych graczy :). W sumie chyba dosyć popularna pozycja, patrząc po ilości książek, magazynów itp. poświęconych tej grze :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie znam tej gry, ale wydaje się całkiem fajna:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)