środa, 26 września 2018

Seria Pies Na Medal: Junior opiekun osób starszych oraz Czart pies lawinowy

Psy to wspaniałe stworzenia i wierni przyjaciele. Stają się często prawdziwymi członkami rodziny, powiernikami, pocieszycielami i towarzyszami zabaw. 
Ale niektóre psy spełniają też bardzo ważne zadania.

Pies na medal z Wydawnictwa Zielona Sowa, to wyjątkowych seria książek dla dzieci przedstawiających historię niezwykłych czworonogów. Ratują one ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się osobami w podeszłym wieku, są przewodnikami dla niewidomych, pracują w GOPR, WOPR albo dla policji, na lotniskach lub też uczestniczą w terapiach chorych dzieci.

Można zatem powiedzieć, że są psami do zadań specjalnych i niezastąpionymi partnerami w niesieniu pomocy innym oraz jak zawsze, najlepszymi przyjaciółmi człowieka. 


Pies na medal. Junior - opiekun osób starszych
Junior, choć jest kundelkiem o przeciętnej posturze oraz niekiedy zachowuje się niesfornie, tak naprawdę ma wielkie serce i potrafi przywrócić uśmiech tym, którzy czują się samotni lub zatroskani. Piesek ten na co dzień pracuje w domu opieki osób starszych, w którym umila swoim towarzystwem życie mieszkańców ośrodka. Junior jest bardzo radosnym oraz sympatycznym pieskiem i idealnym parterem na dłuższe rozmowy, spacery na świeżym powietrzu, a także ciekawe zabawy.

To niezwykle ciepła opowieść, która uczy szacunku dla starszych osób i zwierząt.
Łukasz i Dorotka razem z mamą odwiedzają regularnie panią Jasię w domu opieki. To ich dawna sąsiadka, która kiedyś, gdy dzieci były małe, spędzała z nimi dużo czasu. Była osobą samotną, nie miała rodziny, a bliźniaki stały się jej przyszywanymi wnukami. Potem gdy zachorowała, nie mogła już mieszkać w swoim dawnym mieszkaniu i jej nowym miejscem zamieszkania stał się właśnie dom opieki. Jednak nie jest tam samotna. Oprócz dzieci odwiedza ją jeszcze ktoś inny....

To wspaniała historia, którą warto przeczytać dzieciom.


Pies na medal. Czart - pies lawinowy
Czart to niezwykły pies lawinowy, jednego z najzdolniejszych ratowników górskich. Na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem osób zaginionych w górach. To od niego często zależy życie narażonych na niebezpieczeństwo turystów. Nie każdy pies może zostać takim ratownikiem – musi mieć specjalne predyspozycje. Tutaj liczy się zarówno odwaga, siła, jak i wytrzymałość, a Czart to wszystko ma! Przy tym jest niezwykle sympatyczny i przyjacielski.

Książka pokazuje zarówno niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę ratowników górskich, jak też ostrzega przez ryzykownymi zachowaniami turystów. Czasami brawura czy źle pojęta odwaga ponosi ludzi – zarówno starszych, jaki młodych. Warto zawsze zachować ostrożność i nie wolno zbaczać ze szlaku, bo w górach nie ma żartów.

Świetna książka dla dzieci, ale i niektórym dorosłym też warto by było ją polecić.


Obie książki napisała Barbara Gawryluk, która pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa, a pisze głównie dla dzieci. Specjalizuje się w opartych na prawdziwych wydarzeniach opowiadaniach o zwierzętach. Ilustracje natomiast wykonała Agata Kopff.

Polecam serię Pies Na Medal, gdyż opisane tu historie uczą szacunku i miłości do zwierząt oraz poruszają ważne tematy, takie jak bezpieczeństwo w górach czy pomoc ludziom starszym. Dzieci uświadamiają sobie też, jaką dużą rolę psy odgrywają w wielu aspektach naszego życia. Wierni przyjaciele, ale i prawdziwi specjaliści, dzielni ratownicy oraz terapeuci.

16 komentarzy:

 1. ooo piękne książki!:) Zapisuję na listę "must have" dla moich chłopców :)

  OdpowiedzUsuń
 2. swietne sa te ksiazki musszę kupic julce tym bardziej ze mamy dwa pieski

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio właśnie sporo rozmawiałam z synkiem o takich "psach do zadań specjalnych". Te książeczki idealnie wpisałyby się w nasze dyskusje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała seria! Czekamy już na kolejne części :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna seria, ucząca i ładnie zilustrowana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. widzieliśmy te książki ostatnio w empiku i mamy w planie zakup

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę że znowu Zielona Sowa zaskakuje nowościami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyjemne w odbiorze są te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe propozycje, córka bardzo lubi psy muszę się rozejrzeć za nimi u Zielonej Sowy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę świetnie zapowiadają się te książeczki, na pewno zamówię je w najbliższym czasie:) Takie książeczki edukacyjne dla dzieciaków są idealne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniałe książeczki.Kupilam synkowi kilka lektur od Zielonej Sowy.Tych publikacji nie znam ale już wpadły mi w oko.Na pewno będę pamiętał o nich przy kolejnych zakupach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo podoba mi się recenzja tej pierwszej książeczki. Pewnie bardzo by się podobała moim starszakom w żłobku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie widziałam nigdy tych książeczek. Bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajnie wydane ksiazeczKi ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)