niedziela, 23 września 2018

Efektywna i intensywna nauka języka angielskiego. Angielska Wioska w Polsce


Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym, szczególnie angielskim, jest w obecnych czasach niemal koniecznością.
Sprawne komunikowanie się w języku angielskim zwiększa znacznie szanse na zdobycie lepszej pracy oraz w dalszej perspektywie daje możliwość rozwijania kariery, również i po za Polską. Dodaje też pewności siebie w wielu sytuacjach. Dzięki znajomości angielskiego możemy nawiązywać kontakty z osobami z różnych stron świata oraz czytać książki  w oryginale i oglądać filmy bez lektora.

Naukę języka angielskiego możemy zacząć w każdym momencie swojego życia. Naukowcy z uniwersytetu w Toronto zauważyli, iż jedną z najbardziej skutecznych metod na opóźnienie choroby Alzheimera jest właśnie nauka języka obcego. Badania pokazują, iż dzięki nauce języków obcych jesteśmy w stanie opóźnić nie tylko chorobę Alzheimera, ale też inne obawy demencji.
Niemniej prawdą jest, iż naukę języka obcego najlepiej zacząć jak najwcześniej. Małe dzieci mają niezwykle chłonne umysły i jak stwierdzili specjaliści, około 50 proc. naszej zdolności uczenia się rozwija się w wieku do 4 lat. Najlepszym dowodem na to jest tempo, w jakim maluch opanowuje język ojczysty. Ucząc się przez 3–4 lata, włada bardzo sprawnie językiem, którym był otoczony.Jaką metodę nauki wybrać? 
W jaki sposób nauczymy się języka obcego najszybciej?
Już od dawna wiadomo, iż najlepszym sposobem na podniesienie kompetencji językowych jest przebywanie w „naturalnym środowisku” danego języka obcego. Pozwala nam to w przezwyciężeniu bariery językowej i zmniejsza się opór przed swobodnym mówieniem w większym gronie. W szybkim tempie zwiększa nam się też zasób słów i zaczynamy mówić coraz dłuższymi zdaniami.

Najlepszym rozwiązaniem są zatem wyjazdy zagraniczne lub przebywanie w grupie osób posługujących się wyłącznie np. językiem angielskim.
Obecnie coraz większą popularność zyskują wioski językowe, przypominające kolonie. Efektywność takiego, nawet krótkiego, choćby tylko tygodniowego wyjazdu, często jest znacznie większa, niż kilku miesięcy spędzonych w ławce szkolnej ławce.

Angloville jako pierwsi w naszym kraju stworzyli kursy wyjazdowe z native speakerami w Polsce typu „Angielska Wioska”. Wykorzystują anglosaski model nauki - przez praktykę, kreatywną zabawę oraz wymianę kulturową. Native speakerami są absolwenci oraz reprezentanci czołowych uniwersytetów z Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii oraz krajów, gdzie język angielski jest językiem urzędowym. Uczestnicy wykorzystują każdą okazję do porozumiewania się w języku angielskim: podczas zajęć, gier i zabaw, posiłków czy czasu wolnego. Dzieci biorą udział w różnego typu zajęciach rekreacyjnych i artystycznych, zawsze w towarzystwie native speakerów.
Więcej na temat nauki języka w angielskiej wiosce w Polsce dowiecie się tutaj: https://angloville.pl/dzieci-mlodziez/.

Po takim wyjeździe zwiększa się motywacja oraz chęć samodzielnej nauki. Ważna jest jednak systematyczność oraz głośne mówienie, powtarzanie po lektorze lub czytanie w obcym języku. Wówczas oswoimy się z nim i przestaniemy wstydzić się mówić w innym języku, nawet jeśli będziemy popełniać błędy lub nie będziemy zadowoleni z naszego akcentu.

3 komentarze:

  1. W stu procentach popieram Twoje słowa, sam właśnie najlepiej nauczyłem się języka spędzając czas w kraju, gdzie posługiwanie się nim było koniecznością.

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam ta wioske i planuje w przyszlosci poslac tam corke

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak powinna wyglądać nauka języka obcego w ogóle- zamiast marnować tyle godzin i tyle lat metodą "szkolną" :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)