poniedziałek, 30 lipca 2018

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek

Zegarki nie są tylko praktycznymi przyrządami do wskazywania czasu, ale pełnią też funkcję ozdobną, stanowiąc doskonałe uzupełnienie stylizacji oraz w pewien sposób definiują właściciela.

Dla wielu osób jednak tradycyjny zegarek, to za mało. Idealnym rozwiązaniem jest Smartwatch. Jest to urządzenie mobilne wyposażone w funkcje tradycyjnego zegarka oraz telefonu.
Do zyskania pełnej funkcjonalności urządzenia wymagane jest połączenie smartwatcha ze smartfonem. Bez tego możliwości smartwatcha stają się mocno ograniczone. Jest to bowiem urządzenie z systemem Android Wear, czyli bez smartfona nie jest możliwe korzystanie z funkcji wymagających łącza internetowego (np. z asystenta Google).Mnie bardzo spodobała się nowa kolekcja Michaela Korsa Access Smartwatch dostępna na stronie zegarkicentrum.pl. Te inteligentne zegarki, pomimo nowoczesnych elementów, nadal zachowują ponadczasowy design, a dodatkowo umożliwiają ich personalizację - tarcze możemy zmieniać według własnego uznania. Dają też możliwość  automatycznego przestawiania wyglądu tarczy z trybu dziennego na nocny.
Wszystkie najważniejsze powiadomienia wyświetlają się na ekranie zegarka. Dotykowy ekran pozwala na sprawdzanie e-maili, rozmów czy wiadomości. Boczny przycisk włącza smartwatcha oraz uaktywnia jego ekran, otwiera menu aplikacji. Mikrofon umożliwia korzystanie z funkcji "OK Google", wyszukiwanie w sieci i korzystanie z funkcji aktywowanych głosowo.
Michael Kors Access to też świetne rozwiązanie dla osób ceniących aktywność fizyczną. Dzięki wbudowanym funkcjom możemy sprawdzić spalone kalorie, obliczyć przebyte odległości czy wykonane kroki.
Jeśli chodzi o podstawową funkcję zegarka, czyli wskazywanie godziny, to w smartwatchu jest ona prawdziwa co do sekundy, gdyż wszystko synchronizuje się automatycznie bez ingerencji użytkownika. A z tradycyjnymi czasomierzami różnie bywa, często się spóźniają albo spieszą. Co więcej, podczas zmiany stref czasowych podczas podróży, następuje automatyczna aktualizacja czasu i daty.A u Wy co wybieracie – smartwatch czy tradycyjny zegarek?

11 komentarzy:

 1. Od dłuższego czasu mi chodzi po głowie, by go kupić, ale niestety wciąż są fundusze ograniczone ;-)

  https://bitasmietanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ostatnio sama się nad nim zastanawiam, podobają mi sie te wersje eleganckie ze złotą bransoletą, do niedawna myślałam, ze występują tylko sportowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się. Już nie trzeba się zastanawiać czy smart czy wygląd :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja preferuję tradycyjne, ale dla dziecka świetna sprawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypomniałaś mi, ze powinnam postać się o kolejny zegarek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój chłopak ma taki zegarek i bardzo mu się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę że jest to świetna sprawa jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem właśnie takiego zegarka ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiedziałam że są takie dostępne modele :) Bede musiała sprawić sobie prezent:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Smartwatche to bardzo przydatna rzecz. Można być z innymi w stałym kontakcie, bez konieczności noszenia telefonu przy sobie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale fajnie się te modele prezentują. Super ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)