środa, 6 czerwca 2018

Iron Man, Czarna Pantera, Star Wars i komiksy, czyli propozycje książkowego dla chłopców 8+

Dziś kilka propozycji książkowych z Wydawnictwa Egmont skierowanych do trochę starszych chłopców (8+) i nie tylko. W końcu dziewczyny też mają różne upodobania.

Będą superbohaterowie, niezwykłe kosmiczne podróże, obrońcy prawa i złoczyńcy z Dzikiego Zachodu oraz opowieści o szalonym wynalazcy.


Zacznę od książek z serii #Czytelnia.
Jest to nowy projekt Wydawnictwa Egmont przeznaczony dla czytelników od 6 roku życia, do samodzielnego czytania, w którym znalazły się znane i lubiane powieści z ulubionymi bohaterami.

Został on podzielony na trzy poziomy, w zależności od wieku dziecka.

Poziom pierwszy oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat, drugi – niebieski dla 8-10 latków, gdzie znajdziemy książki z marvelowskimi superherosami czy postaciami ze świata Star Wars oraz poziom trzeci, czerwony dla czytelników od 12 roku życia.


Iron Man. Inwazja kosmicznych Fantomów.
Poziom 2.

Tony Stark mając zaledwie dwadzieścia lat, po tragicznej śmierci ojca, przejął jego firmę, odnosząc gigantyczny sukces. W Stark Industries opracowywano supernowoczesną broń sprzedawaną na całym świecie. Tony nie dbał jednak o to, co się dzieje z bronią po sprzedaży. Chciał tylko zarabiać pieniądze. Jednak jego podejście do wielu spraw zmieniło się po napadzie, w którym został poważnie ranny. Skonstruował niezwykłą zbroję oraz miniaturowy reaktor podtrzymujący pracę serca.
Od tej chwili staje się Iron Manem i pragnie pomagać innym.

Książka z pewnością przypadnie go gustu chłopcom, którzy lubią wcielać się w role superbohaterów. Dynamiczna akcja, ciekawie poprowadzona opowieść, wciągająca i pouczająca przy okazji historia, gdzie dobro zawsze zwycięża, mimo przeciwności losu.


Czarna Pantera. Bitwa o Wakandę.
Poziom 2

W centrum Wakandy wznosi się góra nazywana przez wszystkich Wielkim Kopcem. Tam też znajdują się złoża największego bogactwa kraju: wibranium. Jest to niezwykły, pochłaniający dźwięki metal, który od stuleci stanowił podstawę zaawansowanych wakandyjskich technologii. Praca przy wydobyciu tego surowca, dla mieszkańców tego kraju, stanowi zaszczyt. Jednak nie dla wszystkich. Czarna Pantera był władcą łagodnym i zawsze dobrze dogadywał się ze swoimi poddanymi. Otaczał troską lud Wakandy i dbał o to, by niczego nie brakowało mieszkańcom. Jednak odkąd wstąpił do drużyny Avengers i zaczął walczył z siłami zła poza Wakandą, w jego królestwie zaczęły dziać się niedobre rzeczy. Nieprzyjaciel wykorzystał jego nieobecność i zaczął atakować poddanych. Ktoś też podszywa się pod samą Czarną Panterę, by obrabować tajną kryjówkę TARCZY,zatem i wśród Avengersów zaczynają się kłopoty.
Czy Czarna Pantera zdoła pogodzić rolę superbohatera oraz władcą Wakandy?
Czy wytropi wroga i zdemaskuje tego kto się pod niego podszywa?

Kolejna propozycja dla chłopaków, np. na wakacje, gdzie dużo się dzieje. Wartka akcja, mnóstwo zaskakujących sytuacji i wyraziste przesłanie, iż zawsze warto podążać drogą dobra i stawiać czoło przeciwnościom losu. 


Star Wars: Ostatni Jedi: Eskadra Kobaltowa..
Poziom 3.

Akcja książki Eskadra Kobaltowa rozpoczyna się tuż przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy i opisuje historię znaną z filmu Ostatni Jedi
W kosmosie jak zawsze trwa walka dobra ze złem. Na czele Ruchu Oporu stoi generał Leia Organa, natomiast organizacja o nazwie Najwyższy Porządek, pragnie silną ręką podporządkować sobie wszystkie światy. Jeden z nich, Attera Bravo, zostaje zaatakowany przez nieprzyjacielskie siły. Na pomoc mieszkańcom wyrusza Eskadra Kobaltowa, do której dołączają uciekające z okupowanego świata, siostry Tico.

Książka jest idealna dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen w każdym wieku, ale też dla osób, które kompletnie nie znają tej historii. Może właśnie ta książka zachęci ich, do poznania wszystkich części tej niezwykłej, galaktycznej sagi. 
Dodatkowym plusem książki są świetne, czarno-białe grafiki autorstwa Phila Noto, który pracował min. dla Marvela.


Czas na komiksy.
Pamiętacie z własnego dzieciństwa Lucky Luka?
Obecnie przygodami tego najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie fascynuje się kolejne pokolenie.

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak duet autorski Xavier Fauche i Jean Léturgie (Bzik, Percevan).


Lucky Luke. Szyny na prerii. Tom 9
Prezes Transcontinental Railway Black Wilson podstępem wstrzymuje prace nad połączeniem wschodnich i zachodnich linii kolejowych. Jednak do Dead Ox Gulch przybywa Lucky Luke, który przeciwstawia się bandytom. Kowboj angażuje mieszkańców miasta i robotników do dalszych prac. Kiedy już wydaje się, że plan połączenia został wznowiony, ponownie pojawia się Black Wilson.

Lucky Luke. Daltonowie tracą pamięć. Tom 60
Bracia Daltonowie są zmorą Dzikiego Zachodu oraz największymi wrogami Lucky Luke'a. Tym razem przestępcy, po tym jaki pewien więzień z sąsiedniej celi zostaje wypuszczony na wolność ze względu na amnezję, postanawiają także zacząć udawać chorobę. Niestety w prawie jest luka, która karania osoby, która nie pamięta swych czynów. Jednak sąd nie daje wiary im tak szybko. O pomoc zostaje poproszony Lucky Luke, który ma pomóc braciom odświeżyć sobie pamięć.

Komiksy są pełne humoru, a fabuła dostarcza sporej porcji rozrywki czytelnikom w różnym wieku. Świetna, przejrzysta, klasyczna kreska zachęca do czytania i odkrywania kolejnych historii, które działy się na Dzikim Zachodzie.


Jonka, Jonek i Kleks. Szalony wynalazca i inne opowieści. Tom 8
Do tego komiksu mam spory sentyment i sama chętnie do niego wracam. Jonka i Jonek to dwoje nastolatków, którzy dzięki Kleksowi wkraczają w świat marzeń i fantazji. Granice tej krainy wyznacza tylko wyobraźnia.
Przygody legendarnych bohaterów polskiego komiksu dziecięcego ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach czasopisma „Świat Młodych”.

W tym tomie bohaterowie zmagają się z różnymi problemami i biorą udział w szalonych przygodach. Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na wyjazd? Wystarczy trochę wyobraźni, pomysłowości i można cieszyć się niezwykłymi rzeczami oraz odkrywaniem  nowych miejsc. A także czegoś się przy okazji nauczyć. Co czeka na bohaterów na terenie budowy i w lesie? A co przyniesie powrót do szkoły?

Świetny komiks, który nie traci nic, mimo upływu lat. 


WARTO ZOBACZYĆ TEŻ:

15 komentarzy:

 1. fajne książki i komiksy :) mój chrześniak na razie ma 3 latka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My obecnie czytamy Asterixa i Obelixa oraz mangę Wilcze dzieci, ale i na inne komiksy przyjdzie pora.

  OdpowiedzUsuń
 3. No, mój syn byłby zachwycony, propozycje totalnie w jego gust :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj,całe szczęście,ze moje dzieci jeszcze za małe... zupełnie nie moje klimaty😋 choć pewnie będę musiała się przekonać...

  OdpowiedzUsuń
 5. Lucky Luka pamiętam, bardzo lubiłam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę że każdy maluch w tym wieku będzie zadowolony z takich ksiazeczek.

  OdpowiedzUsuń
 7. swietna propozycja dla starszych maluchów

  OdpowiedzUsuń
 8. Swietne ksiazeczki i komiksy :D moj facet uwielbia tych bohaterow wiec pewnie sam by czytal haha

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam dziewczynkę wiec z literatura chłopieca jestem zupełnie na bakier ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka Star Wars na pewno znajdzie się na półce mojego syna.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na te książeczki ,mój synek jeszcze za mały ,ale bardzo lubimy wydawnictwo Martel i chętnie kupujemy u nich książeczki !

  OdpowiedzUsuń
 12. Książeczki idealne dla większych i tych mniejszych chłopców. U nas nie byłoby chętnych na takie lektury.

  OdpowiedzUsuń
 13. No genialna opcja, oczywiście jako fanka gwiezdnych wojen, właśnie to bym wybrała dla chłopca. Chciałabym zarazić moją pasją, syna którego kiedyś będę mieć. A lucky lucka pamiętam bardzo dobrze, uwielbiałam go kiedyś

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)