wtorek, 8 maja 2018

Gry dla dzieci z Wydawnictwa Zielona Sowa. Wiek 4+

Często z dziećmi gramy w różnego rodzaju gry rodzinne. To fajny sposób na spędzenie czasu, ale też doskonała forma edukacji poprzez zabawę.

Wydawnictwo Zielona Sowa coraz bardziej rozszerza swoją ofertę dotyczącą gier dla dzieci. Ostatnio trafiło do nas aż 5 gier rodzinnych. Niektóre też posiadają warianty umożliwiające grę w pojedynkę.


Czarodziejski labirynt.
Dwie 1-osobowe łamigłówki oraz jedna gra 2-osobowa. Wiek 6+.

Jest ona przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, jednak moja córka 4 letnia, która ma już duże doświadczenie w graniu w różne gry, radzi sobie z nią bez problemu.
Dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność dobrego planowania oraz rozwija zdolność logicznego myślenia. Gracz może wybrać jedną postać - czarownicę lub czarodzieja i wraz z nią wyrusza na poszukiwanie skarbu. Dziecko odkrywa kolejne kafelki, przekręca je lub przestawia w taki sposób, by tworzyły drogę, która doprowadzi nas do skarbu. W grą można grać na różne sposoby, dzięki temu z pewnością szybko się ona nie znudzi.

Niespodziewanie Czarodziejski labirynt stał się ostatnio jedną z częściej wyciąganych gier przez Julcię. Bardzie jej się spodobało tworzenie labiryntów. Jest to coś innego niż do tej pory mieliśmy. Polecamy zdecydowanie.


Bug!
Gra rodzinna dla 2-5 graczy. Wiek 6+.
Ta gra ćwiczy przeze wszystkim pamięć oraz koncentrację.

Uczestnicy gry muszą zapamiętać jak najwięcej elementów (owady i kolory), znajdujących się na odkrytych wcześniej kartach. Musimy to zrobić w ciągu 10-30 sekund (w zależności od wariantu gry). Potem odwracamy kartę z pytaniem (np. Ile było różowych owadów) i odpowiadamy. Kto popełni błąd, musi położyć przed sobą jeden ze swoich żeton (bug). Wygra osoba mająca najmniej bugów, czyli błędów.


Znajdź mnie!
Gra rodzinna (ale można w nią grać też solo). Wiek 4+.
Dzięki tej grze ćwiczymy refleks oraz spostrzegawczość. Na planszach znajdują się  różne zwierzęta. Pozornie są takie same, ale jak się bliżej przyjrzymy, to znajdujące się na nich zwierzaki są w różnych miejscach lub patrzą w inną stronę. Naszym zadaniem jest jak najszybciej zauważyć te różnice. Wygrywa najbardziej spostrzegawczy i najszybszy gracz.

W jednym pudełku znajdują się aż trzy warianty gry o różnym stopniu trudności, przeznaczone dla kilku uczestników, jak też mamy 2 opcje, gdzie możemy bawić się przy pomocy tej gry samemu.


Namierz To!
Gra rodzinna dla 2-4 osób. Wiek 4+.

Gra karciana dla osób w każdym wieku, ćwicząca spostrzegawczość polegająca na wyszukiwaniu podobieństw między kartami oraz określonych elementów. Gracze mogą też zadawać sobie nawzajem pytania dotyczące kart czy tworzyć wyzwania na czas.
W tę grą mogą też próbować grać młodsze dzieci, np. 3+.


Misia i jej mali pacjenci. Klinika małego weterynarza.
Gra rodzinna dla 2-4 osób. Wiek 4+.
Fantastyczna gra dla wszystkich fanów książek o Misi (recenzja tu i tu-klik) i nie tylko.
W pudełku mamy 30 dużych kart ze zwierzętami, 2 duże karty ze sprzętem weterynaryjnym oraz 4 karty startowe z kliniką na drzewie. Każdy gracz wybiera jedną kartę z kliniką weterynaryjną, a następnie po kolei uczestnicy odsłaniają zakryte karty ze zwierzętami. Gracz może zabrać odkrytą kartę do swojej kliniki wówczas, gdy pasuje ona do ostatniej karty w jego klinice, czyli gdy jest na nich takie samo zwierzę lub cyfra. Każde dołożone do kliniki zwierzątko to jeden punkt. Natomiast karty ze sprzętem weterynaryjnym umożliwiają dołożenie dowolnego zwierzaka do kliniki. Wygrywa osoba, która zdobędzie jako pierwsza 10 punktów.

Inną wersją tej gry jest „Kto pierwszy, ten lepszy”, gdzie gracze pozbywają się swoich kart, a wygrywa osoba, które zrobi to jako pierwsza.


Wszystkie gry są warte uwagi, a przy ich pomocy można się świetnie bawić.
A Wasze dzieci lubią gry?

17 komentarzy:

 1. Sądzę, że gry planszowe wprowadzane u dzieci już od najmłodszych lat to świetny pomysł. U nas graliśmy już nawet z naszymi dwuletnimi dziećmi:) Fajne propozycje:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze z rok i będziemy z córką grać :D piękne zdjęcia i bardzo ciekawe propozycje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow suoes gry, my uwielbiamy wszelkiego rodzaju planszówki

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące gry dla dzieci warto upowszechniać.
  Moje dzieci już wyrosły, ale też miały swoje ulubione gry :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry planszowe nie tylko sprawiają ze spędzamy miło czas ale mają walory edukacyjne -i to jest fajne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, ile gier! I wszystkie wyglądają na bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Namierz to bardzo mi się podoba, ogólnie mam wrażenie, że ostatnio bardzo popularne stają gry na spostrzegawczość :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi sie Znajdz mnie. Moglaby zaciekawić moja 3latke

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córka jeszcze wgry nie gra, jest na etapie pierwszych puzzli i ukladanek, ale widze ze gdzies za rok, poltora bedziemy mogly sprobowac.

  OdpowiedzUsuń
 10. lubie takie gry, wygladają super, wiem co kupić na dzień dziecka

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne propozycje. Gra Namierz To podobna do słynnych Dooble.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ile gier! Super sprawa ;) ja jak bylam mala mialam podobne gry, fajnie rozwijaja myslenie dziecka

  OdpowiedzUsuń
 13. Muszę pokazać dla mojego synka te gry, myślę, ze by mu się bardzo spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gry planszowe zawsze są super. Nawet gdy jest się starszym :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Gry planszowe to zawsze dobry pomysł !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)