wtorek, 15 maja 2018

Cała ja. Augusta Docher.

"Wprawdzie to fakt, znamy się całe życie, ale w całkiem innym kontekście. Jeszcze wczoraj to był ktoś bliski, przyjaciel rodziny i opiekun, a teraz? Nadal bliski, lecz kochanek."


"Cała ja” jest powieścią z gatunku New Adult, której autorką Augusta Docher.
W księgarniach ukaże się 23 maja, jednak ja miałam możliwość przeczynia jej jeszcze przed premierą.

Jest to historia opowiedziana  z punku widzenia dwóch kobiet, które mają zupełnie inne podejście do życia oraz w różny sposób patrzą na otaczający ich świat.


Milena pochodzi z domu, gdzie niczego nie brakowało. Wydaje się, że jej życie jest idealne. Jednym słowem wygrała los na loterii. Jednak życie nie jest niekończącą się bajką i ten wspaniały świat załamuje się po śmierci jej ojca. Kolejne problemy piętrzą się i w tym trudnym dla Mileny momencie przychodzi miłość. Dziewczyna zakochuje się z wzajemnością w Jacku, sporo starszym od siebie przyjacielu rodziny. Jednak ta relacja okazuje się być znacznie bardziej skomplikowanym, niż mogłoby się to początkowo wydawać.

Paula, to postać, o której dość długo nie wiemy niczego konkretnego, po za tym, iż kiedyś przeżyła jakąś tragedię i nadal się po niej nie pozbierała. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Stroni od ludzi, jest zamknięta i nie łatwo nawiązać z nią jakaś relację. Nie wyobraża sobie, by mogła ponownie komuś zaufać, aż do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka.

Obie kobiety są narratorkami powieści i na przemian w kolejnych rozdziałach opowiadają o swoich przeżyciach. Początkowo ich historie nie łączą się, niemniej w trakcie czytania, oczywistym staje się fakt, iż jednak Milena i Paula mają ze sobą coś wspólnego. Ja jako czytelnik zachodziłam w głowę, w jaki sposób ich losy zostały ze sobą połączone. Powieść jest zagadkowa. Choć pewnych rozwiązań można się domyślić, to jednak autorka potrafi mocno zaskoczyć i potrzymać czytelnika w napięciu.
Styl pisania autorki jest lekki i ciekawy. Powieść czyta się bardzo szybko.

"Odbyłam ultraszybki, za to bardzo intensywny kurs bycia dorosłym. Już wiem, co to znaczy zdrada i jak boli, wiem, co czuje kobieta, gdy musi zakończyć związek z kimś, w kim zaczynała widzieć przyszłego męża, i jakie ślady w sercu zostawiają zło i krzywda wyrządzone przez innych, często tych najbliższych."

Historia opisana w książce „Cała ja” jest wciągająca i dostarcza sporo emocji. Jest to opowieść o szybkim dorastaniu, o słodko-gorzkiej miłości, mierzeniu się z problemami z przeszłości, kłamstwach, ale i o nadziei na lepsze jutro oraz wybaczaniu.


Wydawnictwo: Znak Literanova, OMGBooks
Liczba stron: 380
Premiera: 23 maj 2018

16 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Great post...
  Have a nice day.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem na co teraz mam bardziej ochotę, na tą książkę, czy na te czereśnie :D Może zaopatrzę się w obie propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zaintrygowała mnie ta ksiązka, sięgnę po nią

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka to nic... To zdjęcie <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie tą książką. Zapowiada się ciekawie, z resztą sama okładka przyciąga czytelnika jak magnes.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tematyka raczej nie moja :). Swoją drogą pamiętam jak autorka prowadziła blog kosmetyczny, który nadal jest w sieci, choć już porzucony :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie wyszło Ci to zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No i kolejna super propozycja a zdjęcie świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. z chęcią sięgne po tą pozycję

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajna książka na letnie wieczory

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdjęcia piękne, dodatkowo zachęcają do przeczytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo Fajna propozycja myślę że kiedyś po nią sięgnę albo kupię dla mamy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)