niedziela, 28 stycznia 2018

Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka. 2+

Dziś propozycje książeczek z serii Akademia Mądrego Dziecka z Wydawnictwa Egmont dla 2-3 letnich czytelników.

Są one przeznaczone dla dzieci oraz rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata. Bawią i uczą jednocześnie.


Czyj to nocnik? oraz Lisek i przyjaciele to świetne kartonowe książeczki dla małych dzieci z wyraźnymi, kolorowymi ilustracjami, zawierają wkomponowane w obrazki otwory, które z każdą kolejną stroną się zmniejszają.


Lisek i przyjaciele to wierszowana historyjka o przygodzie liska, który szukając krokodyla, spotyka inne zwierzęta. Przy okazji wiele dowiaduje się o świecie i o samym sobie. Oczywiście dziurki stanowią dodatkową atrakcję.


Czyj to nocnik to świetna książeczka dla dzieci, które zaczynają trening czystości i żegnają się z pieluchami. U mnie co prawda starsza dwójka ma ten temat doskonale opanowany, ale jeszcze wszystko przed najmłodszym Jasiem. Książka zatem będzie nam służyć pomocą za jakiś czas.

Ciekawskie zwierzątka odkrywają dziwny przedmiot. Bacznie mu się przyglądają. Ale czy nocnik jest dla zwierząt? Jasne, że nie, tylko dla dzieci. I to tym właśnie mówią wesołe wierszyki zawarte w książeczce. Zachęcają by z niego skorzystać.
Myślę, że ta pozycja przyda się wielu maluchom i ich rodzicom, w tym nie łatwym dla wielu dzieci momencie ich życia.


Edukacyjne książeczki do kolorowania to kolejna ciekawa propozycja dla maluchów. Rysunki są proste, wyraźne, idealne do nauki malowania. Zawierają też naklejki, które dzieci dopasowują do poszczególnych ilustracji. Dodatkowo znajdziemy tutaj proste zagadki

Akademia Mądrego Dziecka to książki stworzone z myślą o dzieciach, o ich pasjach i zainteresowaniach, pozwalające poznawać otaczający świat i cieszyć się jego kolorami.


10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe książeczki i z pewnością przydatne rodzicom maluchów. Pamiętam, że sama gdy byłam mała bardzo lubiłam książeczki z zagadkami i kolorowankami. No i naklejki - istny szał! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podejrzałam fragment książeczki o nocniku; bardzo mi się podoba :)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Są pięknie wydane ;)

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy te Wszystkie kaiazki i bardzo je lubimy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie wydany książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać, że książeczki są przemyślane i zrobione z myślą o najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma jak kolorowe książeczki dla dzieci , powinno się je uczyć kontaktu z książkami od najmłodszych lat 😁

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama radość dla takiego dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę pomyśleć o tej książce z nocnikiem. Aktualnie jestem z córką na etapie nauki czystości, więc taka książeczka mogłaby nieco pomóc 😉

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam takie książeczki. Szkoda że jak byłam mała nie było takich cudowności.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)