piątek, 29 grudnia 2017

Oszustka. Melanie Dickerson. Zakazana miłość i spisek na zamku Thornbeck

Reinhart Stolten - margrabia Thornbeck  dostaje od króla list, a w nim listę panien na wydaniu. Król oczekuje, iż szybko znajdzie on wśród nich odpowiednią kandydatkę na żonę. Mężczyzna zaprasza zatem do swego zamku dziesięć panien szlachetnie urodzonych. Kobiety w ciągu 2 tygodni będą poddane różnym próbom, które mają ukazać ich prawdziwy charakter.
Wśród rywalek znajduje się też służąca Avelina. Podszywa się pod swoją panią, która jest córką hrabiego Plimmwaldu. Hrabianka Dorothei niestety nie może udać się w podróż osobiście, gdyż uciekła z jednym z rycerzy, a na dodatek spodziewa się dziecka. Aby cała sprawa nie wyszła na jaw Avelina przed wyjazdem na dwór otrzymuje dwa polecenia. Ma udawać szlachciankę i nie dopuścić, by margrabia ją wybrał.
Misja ta jednak wcale nie okazuje się łatwa. Im bardziej kobieta stara się unikać i nie rzucać się w oczy margrabiego, tym bardziej on czuje się zaintrygowany dziewczyną. A i ona nie pozostaje obojętna na jego względy. Co stanie się, gdy prawda wyjdzie na jaw?
Dodatkowo na dworze szerzą się intrygi, które mogą zagrozić nie tylko bohaterom, ale i całemu państwu.
Lekka, ale i intrygująca, tajemnicza, trzymająca w napięciu, wciągają powieść dla kobiet, lubiących książki o miłości.


Oszustka. Melanie Dickerson
Data wydania: 11.09.2017
Liczba stron: 352

5 komentarzy:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)