piątek, 1 grudnia 2017

Na tropie angielskich słówek. Kapitan Nauka

Naukę angielskiego czy innego obcego języka, warto zacząć najwcześniejszej. Małym dzieciom przychodzi to dużo łatwiej i szybciej. Badania potwierdzają, że rozpoczęcie nauki języka obcego przed 10 rokiem życia daje znacznie większą szansę na wypracowanie lepszej wymowy i akcentu od osób, które zaczęły się uczyć później.

Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę i rozmowę. Pomocne są również ciekawe książki czy filmy oczywiście dostosowane do wieku.

My dziś polecamy bogato ilustrowaną, wielkoformatową książkę Na tropie angielskich słówek.


W książce znalazło się dwanaście rozkładówek z kolorowymi, pełnymi detali ilustracjami, przygotowanymi przez 11 młodych, polskich ilustratorów. Każda a nich różni się tematyką, zakresem słownictwa oraz sposobem opisania (po polsku i angielsku): bezpośrednio pod danymi przedmiotami  na marginesie obok elementów do wyszukiwania.
Mamy tutaj też wiele zagadek, ćwiczących spostrzegawczość.

Dzięki tej książce dzieci poznają min. pory roku, kształty, liczby, części ciała, emocje, przeciwieństwa, zwierzęta, środki transportu oraz członków rodziny.

Książka jest w kartonowej formie i ma zaokrąglone roku, dzięki czemu jest bardziej trwała i mogą ją użytkować również bardzo małe dzieci.


Na tropie angielskich słówek to pozycja idealna dla przedszkolaków jak i uczniów klas wczesnoszkolnych. Książkę można kupić na stronie  kapitannauka.pl.

8 komentarzy:

 1. Bardzo dobry sposób. Dzieci szybko się uczą

  OdpowiedzUsuń
 2. no proszę jakie dziecko zaaferowane

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka, czatuję na nią już od jakiegoś czasu i na pewno moja córka będzie z niej korzystać. Bardzo fajna propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna, synek czeka właśnie na nią

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy wiele produktów Kapitana Nauki, ale tej książki jeszcze nie znamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oo super książka! Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)