wtorek, 12 grudnia 2017

Mysz, która chciała być lwem i Koala, który się trzymał. Picturebooki z Wydawnictwa Zielona Sowa

Ilustracje są niewątpliwie bardzo ważne w książkach dla dzieci. Przyciągają wzrok małych czytelników i zachęcają do sięgnięcia i zapoznania się bliżej z daną lekturą. Są też takie dzieci, które niespecjalnie lubią czytać lub szybko się nudzą, gdy treść jest zbyt obszerna. Chcą szybko przewracać strony i skupiają się bardziej na obrazkach.

Picturebooki to idealne rozwiązanie dla takich dzieci. Są to książki, w których pierwszoplanową rolę odgrywają piękne, barwne ilustracje. Tekst na każdej stronie jest dosyć krótki i maluchy z pewnością nie zdążą się znudzić.

My dziś chcemy polecić dwie takie książki z Wydawnictwa Zielona Sowa: Mysz, która chciała być lwem i Koala, który się trzymał.
Oba tytuły są autorstwa Rachel Bright, a ilustracje wykonał, znany i wielokrotnie nagradzany ze swoje prace, Jim Field.

Seria Picturebook jest skierowana do dzieci w wieku od czterech lat.
Książki są pięknie wydane - mają twarde oprawy, papier wysokiej jakości i duży format.


Mysz, która chciała być lwem, to wspaniała opowieść o nietypowej przyjaźni.
Książka pokazuje też dzieciom, że warto pokonywać swoje słabości, uwierzyć w siebie i nie bać się różnych wyzwań. Czasem bowiem to, co na pierwszy rzut oka wydaje nam się starsze, takie w rzeczywistości nie jest.
Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze, a osoby z pozoru zupełnie do siebie niepasujące, pochodzące z różnych światów, mogą się świetnie porozumieć i zaprzyjaźnić.


Koala, który się trzymał, to opowieść o małym misiu, który całymi dniami nic nie robił, tylko trzyma się drzewa, spał i jadł. Inne zwierzęta odwiedzały go i zachęcały, by zszedł do nich oraz zrobił coś innego, a nie tylko tkwił na drzewie. Jednak Koala bał się zmian. Choć z jednej strony chciał dołączyć do innych zwierząt, to z drugiej ciągle miał wrażenie, że wokół czyha na niego wiele niebezpieczeństw. Wolał zatem nie zmienić nic w swoim życiu.
Ale któregoś dnia niespodziewania gałąź się złamała i Koala musiał ją puścić… wówczas… stał się w końcu szczęśliwy.

Przedstawiona w książce historia pokazuje, iż warto próbować nowych rzeczy, nie bać się ich i zerwać z monotonia oraz przyzwyczajeniami. Kiedyś też może nadejść taki czas, że los zadecyduje za nas i czy tego chce, czy nie, znajdziemy się w nowej sytuacji. 

Opowieść ta jest też skierowana do dorosłych. Nie trzymajmy dzieci pod kloszem. Jasne, że jest wiele zagrożeń i trzeba być ostrożnym, ale przecież całe życie nie da się tkwić w jednym miejscu. Wokół jest też wiele wspaniałych ludzi i dziecko, podobnie jak Koala, z pewności spotka też ich na swojej drodze.  


Polecam oba Picturebooki Mysz, która chciała być lwem i Koala, który się trzymał zarówno ze względu na fantastyczne ilustracje, jak i samą treść.
Książki bawią, cieszą oraz uczą. I to nie tylko dzieci. Również i dorosłych, którzy czasem mają podobne problemy, jak Koala czy Mysz.

8 komentarzy:

 1. Fajny pomysł - jeśli będę szukać czegoś dla dzieci w rodzinie lub znajomych, będę mieć na uwadze! Bo to zawsze jest problem, co kupić młodzieży, gdy się idzie w odwiedziny do rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za podpowiedź na prezent dla dzieciaków. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne książeczki, książki tego wydawnictwa warto mieć u siebie w biblioteczce, dopracowane w każdym szczególe. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka to zawsze idealny prezent dla małych i dużych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ilustracje są cudowne! A jeszcze tekst odpowiednio duży i nie ma go zbyt wiele. Chciałabym mieć taką książkę u siebie <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne te książki, moi synowie byliby zachwyceni. Zdecydowanie nadawałyby się np. na prezent

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)