poniedziałek, 20 listopada 2017

Sezon życzeń. Denise Hunter

„- Wszyscy mamy jakieś ciernie.
- Ciernie?
- Takie rzeczy, które wyrastają wokół nas i nas tłamszą. Ciernie nie sprawiają, że ziarno nie kiełkuje, ale nie pozwalają nam wydać owocu.''

Sezon życzeń to kolejna powieść Denis Hunter jaką przeczytałam w ostatnim czasie. Autorka w swoich książkach pokazuje zmagania bohaterów z przeciwnościami losu, często też muszą się mierzyć z trudną przeszłością, jednak dzięki samozaparciu oraz pomocy innych osób – przyjaciół lub rodziny, udaje im się pozbierać i osiągnąć cel.

Cole i PJ, czyli Penelope Janes, najmłodsza z rodzeństwa McKinley, poznają się w dość zaskakujących i mało sprzyjających okolicznościach. Dziewczyna, myśląc iż Cole jest włamywaczem, atakuje go doniczką. Potem też nie jest lepiej, gdyż para będzie musiała ze sobą konkurować.


Oboje bowiem stają do konkursu organizowanego przez bogatą, ale nieco ekscentryczną staruszka - Evangeline Wishing Simmons. Kobieta zamiast sprzedać swoją posiadłość, postanawia przekazać ją osobie, która przedstawi najlepszy plan jej zagospodarowania, który z kolei przyniesie lokalnej społeczności Chapel Springs wiele korzyści, w tym i finansowych.

PJ uwielbia gotować i marzy o własnej eleganckiej restauracji oraz hotelu. Cole chce stworzyć „Rozdroża” - przejściowy dom dla nastolatków, które po osiągnięciu pełnoletności muszą opuścić rodziny zastępcze lub domy dziecka i radzić sobie same.
Oba projekty są ciekawe i mają swoje zalety. Filantropka nie mogąc się zdecydować, komu przekazać dom, postanawia, iż przez rok PJ i Cole mają go dzielić, realizując w nim swoje zamierzenia, a po tym okresie przedstawiać raport z tej działalności.

Początkowo między dwojgiem młodych ludzi widać silną rywalizację, nie brak też oskarżeń o sabotaż. Ale potem sytuacja się powoli zmienia. Poznają się lepiej, a nawet sobie pomagają. Okazuje się, że oboje mają też różne problemy prywatne i zmagają się z duchami przeszłości.
Co wyniknie z tej znajomości?

Książka nie jest absolutnie cukierkowym romansem. Autorka porusza tutaj różnego typu problemy: samotność, poczucie winy, nie zrozumienie przez bliskich, związki z niewłaściwymi partnerami, a także walkę swoje marzenia i niepoddawanie się przeciwnościom losu. Czyli wszystko to, co może nam się przytrafić prawdziwym w życiu.


Sezon życzeń. Denise Hunter
Cykl: Chapel Springs (tom 3)
Ilość stron: 368
Data wydania: wrzesień 2017

7 komentarzy:

 1. musze przeczytać!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam Cię, skąd ty bierzesz czas, na codzienne posty, czytanie, dom, dzieci, chyba musiasz zrobić post, o tym jak to ogarniasz. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj romans to dziękuje, choć żonie zdarza się sięgnąć po taką pozycję. Dla mnie "Anna Karenina" Tołstoja była wyzwaniem, a wspomnę, że to jeden z moich ulubionych pisarzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podrzuce mamie, bedzie zadowolona bo lubi takie losy bohaterow. A obecna pogoda sprzyja czytaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa, mogłaby mnie wciągnąć 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję, ze ta ksiażka by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. myślę, że by mnie zainteresowała, dawno nie czytałam o miłości.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)