piątek, 24 listopada 2017

Minecraft. Podręcznik podboju Netheru i Kresu. Stephanie Milton. Wydawnictwo Egmont

Kto ma syna w wieku szkolnym, ten pewnie znam grę Minecraft.
Gra ta jest obecnie bardzo popularna i ma fanów na całym świecie. Również i mojemu synowi bardzo przypadła do gustu. Co tu dużo mówiąc, wszyscy jego koledzy są na jej punkcie zakręceni.
Na temat tej gry powstało mnóstwo filmików na YouTube oraz różnego typu publikacji, w tym i książkowych.
My mamy jedną, z czterech części, książkę z Wydawnictwa Egmont: Minecraft. Podręcznik podboju Netheru i Kresu.

Osobiście nie rozumiem fenomenu tej gry, ale ja ogólnie gier nie lubię i w nie nie gram. Niemniej jako matka, muszę nadążać za młodzieżą i orientować się co w ich świecie piszczy. :)


Minecraft został stworzony przez Markusa Perssona, który dzięki niej stał się milionerem. Patrząc na nią po raz pierwszy, widzimy tylko kwadraty, ciężko połapać się o co tu chodzi.
Nie ma tu określonych celów, map, instrukcji, które wyjaśnią co należy robić. Pewnie dlatego tak popularne stały się tutoriale na YouTube, gdzie inni gracze dzielą się informacjami i swoimi doświadczeniami na temat tej gry.
Ważne jest przetrwanie. Gracze mają nieograniczone możliwości w eksplorowaniu i modyfikowaniu świata gry. Można tutaj swobodnie budować i odkrywać nowe światy, ale też walczyć ze stworami oraz nabywać różnych umiejętności.

Świat gry zbudowany jest z obiektów 3D, głównie sześcianów, ułożonych w stałej strukturze siatki reprezentujących różne bloki: trawę, ziemię, kamień, drewno, lawę czy wodę. Gracz może rozbijać bloki, a następnie tworzyć z nich inne bloki lub przedmioty.

Minecraft, oprócz głównego świata, oferuje jeszcze dwa wymiary: Nether i End (nazywany też Kresem).
I właśnie o tym, jak poruszać się po Netherze i Kresie mówi ta książka.

Dowiemy się tutaj jak poruszać się w obcym środowisku, jak walczyć z miejscowymi mobami oraz jak odnajdować rzadkie bloki i przedmioty. Rady i wskazówki specjalistów z Mojanga będą pomocnym źródłem informacji dla każdego, kto będzie chciał wyruszyć na podboju Netheru i Kresu.


Książka z pewnością zainteresuje fanów tej gry, zwłaszcza tych początkujących.
Polecam też ją rodzicom, w celu zapoznania się z tematem. Ważne bowiem, by nadążać za dzieckiem, zwłaszcza tym dorastającym. Za jego zainteresowaniami, za tym co obecnie w świecie młodzieży jest na topie, nawet jeśli nas niespecjalnie interesują dane tematy, jak np. mnie gry. Potem może się okazać, że nagle z naszym nastoletnim dzieckiem rozminęliśmy się i zupełnie nie wiemy co go interesuje i czym się zajmuje. 

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)