czwartek, 9 listopada 2017

Jutro będzie normalnie oraz Samotność we dwoje. Agnieszka Lis

"Jestem sobie taką przeciętną staruszką, którą przepełnia miłość. I optymizm. Wierzę, że każde złe doświadczenie niesie w sobie ziarno dobra. Być może miałam szczęście, być może ktoś zniknął w porę i w porę pojawił się inny ktoś. Nie wiem i nie chcę wiedzieć, co by było, gdyby moje życie potoczyło się inaczej."
Agnieszka Lis – Samotność we dwoje

Dziś propozycja dwóch kobiecych, lekkich książek z Wydawnictwa Czwarta Strona, autorstwa Agnieszki Lis na jesienne wieczory: Jutro będzie normalnie oraz Samotność we dwoje.


W życiu Małgosi, głównej bohaterki książki Jutro będzie normalnie, wszystko jest takie zwyczajne, szare, codzienne i trochę męczące. Mąż z którym z dnia na dzień coraz bardziej się rozmija. Synek mający zbyt dużo energii. Wkurzająca, wścibska teściowa. Praca nie dająca satysfakcji. Zbyt małe mieszkanie, brak czasu, niewiele radości... Monotonia...
A potem życie nagle wywraca rzeczywistość do góry nogami. Dzieje się dużo. Raz to są dobre życzy, innym razem trudne i przykre.
Główna bohaterka udowadnia jednak, że można wyjść z każdych opresji z wysoko podniesioną głową.
Książka taka typowo babska. Czyta się szybko i przyjemnie.


Druga pozycja autorstwa Agnieszki Lis Samotność we dwoje trochę mniej przypadła mi do gustu, gdyż prawie przez całą książkę, historia opowiadana jest z prospektywny mężczyzny, męża głównej bohaterki. Adam pisze pamiętnik, który później zostaje odnaleziony przez jego żonę Majkę. Sposób postrzegania rzeczywistości, jego nastawienie do życia czy też do swojego małżeństwa, a potem do kochanki strasznie mnie drażniło. Ja od razu z takim facetem bym się rozstała. Jak dla mnie nie był zupełnie wart by o niego walczyć, jak to robiła jego żona.
Ogólnie cała historia była trochę zagmatwana, dopiero epilog sporo wyjaśnia i to jest zdecydowanie najlepsza część książki.


12 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze książek tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. książki idealne dla mnie muszę je kupić może na gwiazdkę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O autorce słyszałam, ale nigdy nic nie czytałam... może czas zacząć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie książką "Samotność we dwoje" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie tytuł też zaciekawił ale stwierdzam, że dla mnie byłaby zbyt zagmatwana

   Usuń
 5. Dla mnie w sam raz, wpisuje na listę do przeczytania na nowy rok :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki mają piękne okładki. Nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie znam, ale okładki mają piękne. Tej autorki czeka u mnie na przeczytanie Karuzela

  OdpowiedzUsuń
 8. I ja czytam teraz lekką, kobiecą książką - Kiedy Cię poznałam. Nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo brakowało mi czytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne okładki! Muszę sięgnąć po jakąś lekką literaturę kobiecą (przy karmieniu oczywiście), to chyba ciekawe propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiętnik męża? To może być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)