sobota, 4 listopada 2017

Jaka piękna iluzja. Magdalena Tulli w rozmowie z Justyną Dąbrowską

„Trudno jest przetrwać bez miłości, trudno bez miłości stać się osobą. Postacią tak, osobą nie.”

Szczera, pełna emocji rozmowa dwóch kobiet. Magdaleny Tulli, jednej z najważniejszych polskich pisarek, autorki m.in. powieści Sny i kamienie, Włoskie szpilki czy Szum oraz Justyny Dąbrowskiej, psychoterapeutki, autorki licznych wywiadów i laureatki m.in. Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej.
To nie jest zwykły wywiad, ale intymne zwierzenia z jednej strony, z drugiej spontaniczne wyznania. Tematów, które dotknęły Magdalena Tulli i Justyna Dąbrowska w tej rozmowie, jest naprawdę sporo. Smutek, miłość, strata, dźwiganie ciężarów (własnych i odziedziczonych), macierzyństwo, umieranie, szukanie swojego miejsca na ziemi.


Nie ze wszystkimi poglądami Magaleny Tulli się zgadzam. Część z nich jest dość daleka ode mnie, ale z ciekawością przeczytałam, co ma do powiedzenia w wielu ważnych dla każdego człowieka, kobiety, sprawach.

Jaka piękna iluzja, to świetna książka do poznania samego siebie. Skłania do refleksji. Dzięki niej możemy zatrzymać się nad tym, co wcześnie omijaliśmy.
Polecam.

Jaka piękna iluzja. Magdalena Tulli w rozmowie z Justyną Dąbrowską
Liczba stron: 264
Rok wydania: 2017

6 komentarzy:

 1. Lubię takie refleksyjne tematy, które uczą poznawania siebie. Dzięki za inspirację, chętnie poznam tę książkę :) |Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią bym poczytała, jeśli tylko znajdę czas...

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jeszcze nigdy nie sięgnęłam po książkę "wywiad" - czy jest napisana przystępnie? nie czyta się tego zbyt ciężko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest napisana przystępnie, choć też zależny o czym jest rozmowa. Na przykład fragmenty, gdzie Magdalena Tulli opisuje swoje wspomnienia z domu, mówi macierzyństwie, studiach, pracy czy książkach są ciekawe i szybko się je czyta. Natomiast rozdziały gdzie poruszane były takie kwestie z pogranicza polityki, min. o uchodźcach były dla mnie średnio interesujące i trochę ciężko przystawione.

   Usuń
 4. Lubię książki- wywiady. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)