wtorek, 21 listopada 2017

Basia. Wielka księga przygód. Część 4

Moja córka lubi książki o przygodach rezolutnej Basi oraz jej rodziny. Mamy już cztery pozycje z tej serii, a teraz do biblioteczki Julci dołączyła jeszcze jedna - Wielka księga przygód z Wydawnictwa Egmont.

W środku znajduje się aż 7 opowieści: „Basia i remont”, „Basia i piłka nożna”. „Basia i wyprawa do lasu”, „Basia i biblioteka”, Basia i wolność”, „Basia i narty” oraz „Basia i zwierzaki”.

Są to ciekawe, pełne humoru historie, z życia dzieci i rodziców, wzięte. 


Każda poszczególna historia zaczyna się okładką, która również występuje w pojedynczych książkach o Basi. My wcześniej mieliśmy tylko Basię i bibliotekę, reszta opowieści nie była nam znana.

Tę pozycję polecam tym dzieciom, które nie czytały wcześniej tych historii lub też w ogóle żadnej książki o Basi. To zbiorowe wydanie wychodzi również korzystniej cenowo, niż w pojedynczych egzemplarzach.Tuż przed snem Basia postanawia wgramolić się do łóżka rodziców, żeby byli mniej samotni, a przy okazji można też trochę powspominać i poopowiadać różne historie. Remont to było niezapomniane wydarzenie dla całej rodziny. Wycieczka do lasu i muzeum też przysporzyła wszystkim dużo emocji. A wizyta w bibliotece i zabawa w wyobraźnię? Basia też wspomina miło to wydarzenie. A może opowiemy o inwazji kolorowych zwierzaków tuż przed Wigilią, albo o wypadzie na narty? Działo się tak wiele.

Opowieści te są idealne do czytania dzieciom na dobranoc i nie tylko.

4 komentarze:

 1. Opowieści o Basi są naprawdę wartościowe, z poczuciem humoru. Idealne dla dzieci w każdym wieku. Polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie coś dla mojej córeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna, ciekawa i edukacyjna książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Synek uwielbia przygody Basi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)