poniedziałek, 6 listopada 2017

Barbie. Możesz być baletnicą i dżokejką

"Cała moja filozofia Barbie polegała na tym, że poprzez zabawę lalką dziewczynka może być, kim chce. Barbie zawsze symbolizowała, że kobieta ma wybór"
Ruth Handler - Barbie Creator

Barbie, najbardziej znana lalka na świecie, przez ostatnie 60 lat wykonywała prawie każdy możliwy zawód. Była nauczycielką, lekarzem, strażakiem czy policjantem. Pokazuje tym samym, że nie ma podziału na zawody męskie czy kobiece i mówi do wszystkich dzieci: możesz być, kim chcesz. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i pozbyć się ograniczeń.

Wydawnictwo Egmont wydało serię książeczek Możesz być, gdzie Barbie wciela się w różne zawody.
My mamy na razie dwie:  Możesz być baletnicą i Możesz być dżokejką.
Barbie, nieważne, w jaką postać się wciela – zawsze udowadnia, że warto być sobą i walczyć o swoje marzenia.Barbie wraz z przyjaciółką Teresą marzą by zostać baletnicami. Dużo trenują by to marzenie się spełniło. Niespodziewanie dziewczyny dostają szansę spędzenia całego dnia z profesjonalnymi baletnicami. Postanawiają wykorzystać tę wspaniałą okazję, by poznać lepiej kulisy baletowych przedstawień. Czy przyjaciółkom uda się kiedyś wystąpić na prawdziwej, dużej scenie?Barbie postanawia zabrać swoją klacz, Tawny, na przejażdżkę, ale okazuje się, iż tego dnia stajnia jest zamknięta z powodu zawodów jeździeckich. Dziewczyna decyduje się zostać i obejrzeć zmagania jeźdźców. Jest zafascynowana szczególnie jedną z zawodniczek – Mandy oraz jej koniem. Barbie postanawia również wziąć udział w zawodach, ale najpierw czekają ją wyczerpujące treningi, które będą wymagały od niej wielu poświęceń i pokory. Czy Barbie uda się wystartować w zawodach?


12 komentarzy:

 1. Jako dziecko uwielbiałam Barbie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w domu "Barbie. Możesz zostać dżokejką" oraz "Barbie. MOżesz zostać łyżwiarką". Oprócz ładnej historii książeczki ukazują mądrości i pokazują jakie cechy są ważne np. wytrtwałość i to, żeby osiągnąć sukces, trzeba ćwiczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka piękna. Kiedyś uwielbiałam Barbie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moje klimaty - jestem mamą 3 synów :) Ale dobrze, że małe dziewczynki mają możliwość nawet z takich książeczek dla dzieci dowiedzieć się, że mogę w przyszłości zostać kim tylko będą chciały!

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka lubi Barbie. A młodszy brat czasem sam siedzi z nią i gapi się na bajkę jak zaczarowany :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteśmy właśnie na etapie Barbie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie lepsze niż bajki na tabletach :D Barbie <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dobrze, że nigdy nie miałem z na styczności. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)