poniedziałek, 23 października 2017

Wendeta. Akta Nikki Boyd. Lisa Harris

"Oboje kogoś kochali i utracili, ale może właśnie na tym polega życie. Nie można doznać straty, jeśli wcześniej nie doświadczyło się miłości."


Dla Nikki Boyd, najlepszej agentki w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee, to miał być wolny dzień. Spędzić go miała w górach wraz z przyjacielem Tylerem, gdzie chcieli uczcić pamięć zmarłej przed rokiem bliskiej dla nich osoby - Katie. Niespodziewanie Nikki dostaje telefon o zaginionej w okolicy 16-letniej dziewczynie. Agentka bez wahania podejmuje się zbadania tej sprawy.
Nie potrzebuje ona niczyjej zachęty do wytężonej pracy. 10 lat temu zaginęła jej siostra. Do tej pory nie została ona odnaleziona, ale dla Nikki ta sprawa stanowi źródło nieustannej motywacji. Ma bowiem nadzieję, że uda jej się w końcu odkryć co stało się z jej młodszą siostrą.


Okazuje się, że niedawno zaginiona nastolatka została uprowadzona, a pozostawione na miejscu porwania zdjęcie, wskazuje na Łowcę Aniołków - seryjnego porywacza i zabójcę. To właśnie on 10 lat temu uprowadził siostrę Nikki.
W sprawę angażuje się też jej przyjaciel Tayler, były żołnierz, którego doświadczenie oraz opanowanie jest niezwykle pomocne.
Agentka próbuje oddzielić prywatne emocje od pracy zawodowej, jednak w tym wypadku staje się to niemożliwe. Szczególnie, gdy porywacz zaczyna bawić się z nią w niebezpieczną grę, w której w sumie nie do końca wiadomo o kogo mu chodzi. Kto właściwie miał być jego celem. Czy porwana nastolatka to jedynie przynęta?

Akcja książki jest bardzo wciągająca, choć podczas jej czytania pojawia się dreszczyk emocji i niepokój. Porywacz bowiem wydaje się być nieobliczalny.

Wendeta to pierwsza część cyklu Akta Nikki Boyd. Z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Wendeta. Tom I z serii Akta Nikki Boyd. Lisa Harris
Liczba stron: 368
Data wydania: wrzesień 2017

7 komentarzy:

 1. Całkiem ciekawa fabuła. Czy wiadomo ile tomów będzie miał ten cykl?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze jej nie czytałam, ale mnie zaciekawiła jej fabuła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam Twój opis mnie wciągnął konkretnie. Ta książka idealnie wpisuje się w mój ulubiony typ. Zapisuję tytuł, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, książka wydaje się być świetna, chociaż nie wiem czy byłaby ona dla mnie dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, chyba po nią sięgnę. Lubię taką akcję z tajemnicą i dreszczykiem w tle. Zapisałam tytuł. Mam nadzieję że jak się uporam z obecnymi lekturami, uda mi się przwczytać WENDETĘ.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)