czwartek, 5 października 2017

Bądź widoczny jesienią

Jesienią i zimą szybciej zapada zmrok. Jest szaro i częściej też pojawiają się mgły, które utrudniają widoczność, nie tylko wieczorem, ale również w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich, kiedy poruszamy się pieszo po drodze.
Generalnie odblaski powinniśmy mieć przy sobie cały rok, ale jesień jest okresem szczególnym ze względu na aurę, która sprawia, że stajemy się mniej widoczni na drodze nie tylko wieczorem, ale i w dzień.
Duży wybór produktów odblaskowych można znaleźć np. w sklepie inspirion.pl

Najbardziej popularne są klasyczne odblaski zakładane na ramię lub torebkę oraz w formie breloczków, z tym, że np. w czasie mgły mogą one, ze względu na swoją małą powierzchnią, zostać zauważone przez kierowcę dopiero z bliskiej odległości. Dlatego też jeśli jesteśmy zmuszeni iść pieszo przez teren słabo oświetlony, nie zabudowany, gdzie jeszcze na dodatek brakuje chodników, warto zaopatrzyć się w kamizelkę lub pelerynę odblaskową, która będzie bardziej widoczna na drodze i może nam po prostu uratować życie. Dobrym rozwiązaniem są też buty mające odblaskowe elementy.

A czy Wy nosicie odblaski? :)


7 komentarzy:

 1. odblaski są bardzo przydatne, mogą uratować życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odblaski to podstawa, zwłaszcza dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. musze mojemu synkowi jakiś odblask kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odblaski są bardzo ważne jesienią i zimą, gdy jest ciemno wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Straszne jest to, że mimo tego, że tyle się o tym mówi i pisze, ludzie nadal to lekceważą :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)