środa, 18 października 2017

Anna Klara Majewska. Cykl: Rok na Majorce

Anna Klara Majewska jest autorką cyklu Rok na Majorce, wydanego przez Wydawnictwo Wielka Litera. Są to książki dla kobiet, które chcą ruszyć z miejsca, podążyć za marzeniami lub rozpocząć coś nowego w swoim życiu, a przy tym też dobrze się bawić.

W pierwszej części Rok na Majorce poznajemy atrakcyjną i energiczną Magdę, która po rozwodzie i rozstaniu z kochankiem, postanawia zacząć wszystko od nowa. Swoje dotychczasowe życie pakuje w kilka kartonów i  wraz z dziesięcioletnim synem Michasiem, wyjeżdża na Majorkę. Okazuje się jednak, że ta wyśniona wyspa wcale nie jest tak sielankowa, a  zacząć wszystko od poczatku też nie jest tak łatwo.Niemniej Magda się nie poddaje i po kilku porażkach, w końcu, trochę przypadkowo odnajduje swój sposób na życie.
Bohaterkę otaczają też ciekawi znajomi, każdy z innej bajki. Altos - gej z szalonymi pomysłami, który wierzy w Wielkie Moce,  Ivanka seksbomba z Czech, Teresa, starsza pani z sąsiedztwa z intrygującą przyszłością i lodówką wypchaną po brzegi polskim ptasim mleczkiem czy Marek przypominającego George'a Clooneya o turkusowych oczach.

Druga część Powrót na Majorkę, opowiada o nie do końca szczęśliwym powrocie bohaterki do Polski oraz jej relacjach z ukochanym i dorastającym synem. Magda za moment kończy 40 lat, nie chce się pogodzić z upływającym czasem i zaczyna tęsknić za gorącymi plażami Majorki oraz swoimi przyjaciółmi, których tam zostawiła. Dodatkowym pretekstem do powrotu w to miejsce, są też problemy Ivanki, której chce pomóc. 

W trzeciej części, Majorka w niebieskich migdałach, Magda, w końcu prowadzi ustabilizowane życie w Warszawie, spełniło się też jej marzenie o domu na Majorce. Syn Michaś dorasta, ma też czteroletnią córkę Julię. Życie rodzinne toczy się spokojnym rytmem. Można by powiedzieć, że wszystko dobrze się układa, jednak po pięciu latach jej małżeństwo z Markiem utknęło w martwym punkcie. Magda zauważa też sympatię pomiędzy jej mężem a młodą, atrakcyjną nianią. Dodatkowo w matce bohaterki, emerytowanej doktor weterynarii, obudził się demon literacki. Pod pseudonimem publikuje erotyczne powieści… A Magda znów zaczyna myśleć o wyjeździe na Majorkę.

Książki są lekkie i zabawne. Idealne na jesienną pogodę, możemy poczuć z nich ciepło i wakacyjny klimat, który z pewnością umili nam chłodne wieczory.
9 komentarzy:

 1. Jakie świetne książki. Chyba już wiem co mi Mikołaj w tym roku przyniesie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie leciutkie książki na dwa wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba już wiem co sobie kupię na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję, że bardzo bym się polubiła z tą lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zachęciłaś mnie do tego, by w końcu kontynuować czytanie tej historii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książka. Myślę, żeby mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam gdzies pierwsza czesc i nawet kiedys zaczynalam ja czytac, ale w koncu rzucilam w kat. Pewnie jeszcze przyjdzie jej czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zachęciłaś mnie, chętnie po nie sięgnę😀

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)