czwartek, 14 września 2017

Zła Julia. Zły Romeo. Leisa Rayven

„Nie da się odnaleźć miłości tam, gdzie jej nie ma, ani ukryć jej tam, gdzie naprawdę istnieje.”

13 września odbyła się premiera książki Zła Julia. Jest to kontynuacja bestsellera Zły Romeo Leisy Rayven.
Autorka stworzyła piękną, ale też skomplikowaną, trudną i bolesną historię o miłości Cassie i Ethana.
Poznali się podczas egzaminów na studia aktorskie i już od pierwszego spojrzenia poczuli między sobą chemię oraz coś, co ich niesamowicie do siebie przyciągało. Tych dwoje ludzi połączyło szalone, namiętne, ale niestety tragicznie w skutkach uczucie.

Po kilku latach los ponownie ich połączył, przy okazji pracy nad sztuką teatralną w której mają zagrać kochanków. Jednak jak wejść w tę rolę i udawać miłość, jeśli między nimi nadal jest tyle emocji? Złość, rozgoryczenie, żal, ale też i tęsknota oraz... nutka nadziei.


Cassie to bardzo złożona postać. Jedynaczka, która całe życie próbowała zadowolić rodziców robiąc to, czego od niej oczekiwano. Ale w końcu postanowiła zawalczyć o swoje marzenia i złożyła podanie do najbardziej prestiżowej szkoły aktorskiej w kraju. Nie jest typem szarej myszki, ale też nie gra w towarzyskie pierwszych skrzypiec i nie wszystko jej się udaje. Nie można jej jednak odmówić zadziorności, pewności siebie oraz odwagi w dążeniu do celu. Bywa też szczera do bólu, ale nie brak jej też poczucia humoru.

Ethan to z kolei tych złego chłopca, który fascynuje kobiety. Ale to tylko pozory. Tak naprawdę jest człowiekiem bardzo emocjonalnym, mającym różne problemy i bagaż doświadczeń. Otoczył się murem i nie dopuszczał do siebie nikogo, do momentu gdy poznał Cassie.

"Czasami otaczamy się murem nie tylko po to, by nie dopuszczać do siebie innych, ale po to, aby się przekonać komu zależy na nas na tyle, by zechciał go zburzyć."

"Zła Julia" jest bezpośrednią kontynuacją "Złego Romea", gdzie rozdział po rozdziale, przez dwa tomy serii, poznajemy kolejne etapy znajomości Cassie i Ethana. W planach jest jeszcze trzecia część.

Akcja obu książek toczy się dwutorowo. Teraźniejszość miesza się z przeszłością. Te retrospekcje pozwalają bardziej poznać bohaterów, ich historię oraz targane mini emocje.


Osobiście bardzo lubię takie skomplikowane historie miłosne. Ta wciągnęła mnie od pierwszej strony. Książki czyta się szybko, trudno się od nich oderwać. 

„Chyba właśnie dlatego szkło wydaje mi się tak fascynujące. Zdaje się niezwykle kruche, a jednak jest w stanie przetrwać wiele lat, nawet naznaczone rysami i pęknięciami. Osobiście uważam, że nieskazitelne szkło jest nudne. Kocham te wszystkie okazy, a blizny doświadczeń czynią je w moich oczach jeszcze piękniejszymi.”


Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Liczba stron: 437
Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 29.03.2017

Tłumaczenie: Aleksandra Żak
Liczna stron: 368
Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 13.09.2017

8 komentarzy:

 1. Ja jestem wielką fanka kryminałów. Lubię ten dreszczyk emocji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo zaciekawiłaś mnie tymi książkami, chętnie bym je przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo głośno ostatnio o tych książkach :) Mam w planach je przeczytać, tylko muszę nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tez lubię skomplikowane historie miłośne, serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że na blogach są posty tego typu, szczególnie teraz w okresie jesiennym nachodzi wszystkich ochota na zaszycie się pod kocem z fajną książką. Ja zdecydowanie wolę kryminały :) Miłego dnia. Jestem tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już opis główne bohaterki mi się podoba - musze sięgnąć po te książki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)