środa, 27 września 2017

Tańcząc z delfinami. Bonnie Leon

"Musimy żyć tym, co jest teraz w naszym życiu. Nie może chodzić tylko o to, jak bardzo cierpieliśmy wczoraj albo co może nas czekać jutro. Chodzi o dziś. A dziś był dobry dzień. "

Grupa osób w różnym wieku o odmiennych charakterach, mających za sobą wiele trudnych doświadczeń i nadal zmagających się z problemami, postanawia wyruszyć razem w podróż przez całe Stany. Celem ma być Floryda, gdzie można popływać z delfinami.

Co ich skłoniło do tej wyprawy i co w ogóle ich łączy?
Na pierwszy rzut oka niewiele.

Dwudziestodwuletnia, piękna, lecz nie wierząca w siebie, od lat cierpiąca na tajemniczą chorobę Claire Murray. Zrzędliwy, chory na SM Tom. Była hipiska z trudną przeszłością - Willow, której doskwiera ból pleców. Nieobliczalna Taylor borykająca się z chorobę dwubiegunową, marząca o karierze piosenkarki Country. Po drodze dołącza do nich jeszcze młody autostopowicz Sean Sullivan, który choć nie ma problemów z fizycznymi dolegliwościami, to od lat cierpi jego dusza.

Zanim wyruszyli nie byli nawet przyjaciółmi. Co najwyżej znajomymi, którzy spotykali się na zajęciach w grupie wsparcia dla osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych.


Dwóch mężczyzn i trzy kobiety. Wszyscy są w pewien sposób fizycznie ograniczeni w codziennym życiu. Ból nie jest im obcy, ale też mają wiele innych problemów. Brak wiary w siebie, nieporozumienia z rodziną, niemoc w realizacji marzeń, brak celu w życiu, czy brak miłości.
Mimo tego każda z tych osób chce coś zmienić w swoim życiu, a ta podróż to pierwszy krok na przód.

Co im przyniesie ta wyprawa?
Czy stanie się ona punktem zwrotnym w ich życiu?

Bardzo ciekawa, życiowa książka o przełamywaniu barier i szukaniu swego miejsca na ziemi, a także o przyjaźni oraz relacjach między ludźmi.

Podczas czytania zżyłam się z bohaterami. Kibicowałam im i cieszyłam się, kiedy podejmowali wyzwania oraz przełamywali swoje ograniczenia, a także smuciłam, gdy doświadczali porażki.

Powieść polecam wszystkim tym, którzy szukają w literaturze i w życiu przygody, mądrości, nadziei oraz motywacji do działania.

Wydawnictwo Dreams
Ilość stron: 480
Data wydania: sierpień 2017

4 komentarze:

  1. Podziwiam Cię - przy trójce dzieci jesteś w stanie tak sporo czytać... biję się w pierś, że ja sobie tak zaniedbałam lektury w tym roku :/

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawa książka - chętnie bym ją przeczytała

    OdpowiedzUsuń
  3. myślę, że mnie ta książka też by zainteresowała

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)