piątek, 15 września 2017

Nowości książkowe dla dzieci z Wydawnictwa Egmont

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie mnóstwo książek i gier dla dzieci w różnym wieku. Do naszej domowej biblioteczki trafiło ostatnio kilka ciekawych nowości.


KOLORY i LICZBY z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak, to książeczki skierowane do młodszych dzieci. Mają wygodne kartonowe strony, bezpieczne zaokrąglone brzegi, a wspaniałe kolory i kształty zainspirowane polskim folklorem zachęcają do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw.

Książki powstały w ramach serii ART EGMONT.
Seria ta skierowana jest  do dzieci jak i dorosłych. Każdy miłośnik pięknych książek znajdzie tu coś dla siebie, gdyż wydawana są tutaj pozycje nietuzinkowe, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks oraz pobudzające wyobraźnię.
Część publikacji wydanych w ramach serii ART służy przede wszystkim oglądaniu i obcowaniu z ilustracjami najwyższej próby, których twórcami są artyści polscy, jak i zagraniczni, honorowani nagrodami w Polsce i na świecie.

Niektóre publikacje ART to uwspółcześnione reprinty interesujących i zapomnianych książek sprzed lat, które dzięki uniwersalnym pomysłom i odświeżonej szacie graficznej są aktualne również dzisiaj. 


Basia i basen, to najnowsza książka z serii o przygodach rezolutnej Basi i jej rodziny. W książce nie brak dowcipnych opisów i scen, które pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Tym razem Tata zabiera Basię i Janka do parku wodnego. Czy Basia nauczy się pływać? Czy odważy się zjechać z największej zjeżdżalni i umknie przed… rekinem?


Seria Czytam sobie jest skierowana do starszych dzieci, które już czytają i chcą podszkolić swoje umiejętności pod tym względem. Duża czcionka ułatwia czytanie, a trudniejsze słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką.

Bartek ma siedem lat i jedzie z mamą do Waszyngtonu. Tam zwiedza Kapitol, Biały Dom oraz Mauzoleum Lincolna. To tutaj zapoznaje się z ciekawą, ale i trudną historią Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznaje losy prezydenta, który mimo przeciwności robił wszystko, by zakazać niewolnictwa w Ameryce. Historia Abrahama Lincolna, konflikt między Południem a Północą, zniesienie niewolnictwa to tematy poważne, ale w tej książce zostały opisane w ciekawy, przystępny sposób, tak, że trudno się oderwać od lektury.

Maria Skłodowska-Curie to postać niezmiennie fascynująca. Podziwiać ją można za siłę ducha, niezłomność w działaniu, a także za wybitny umysł. Może stanowić wzór do naśladowania, dlatego warto by dzieci poznały bliżej jej historię, która tutaj została opisana w sposób przystępny i ciekawy.WARTO ZOBACZYĆ TEŻ:

8 komentarzy:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)