wtorek, 12 września 2017

Misia i jej mali pacjenci. Aniela Cholewińska-Szkolik

Misia to wesoła i rezolutka siedmiolatka, mieszkająca wraz z rodzicami oraz ukochanym pieskiem Popikiem w niewielkim miasteczku. Ma rude włosy, pełne radości oczy, a na jej buzi ciągle gości uśmiech. Dziewczynka kocha zwierzęta. Uwielbia czytać o przygodach swojego ulubionego bohatera – doktora Dolittle, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Jednak i Misia też swoje tajemnice…

Na gałęziach starej lipy, kilka lat temu tata Misi zbudował dla niej mały drewniany domek. Ale służy on tylko do zabawy. Misia bowiem prowadzi tam lecznicę dla zwierząt. Pomaga chorym ptakom, wiewiórkom, jeżom oraz innym potrzebującym. Dziewczynka zawsze wie, co im dolega, gdyż… doskonale rozumie ich mowę. Ale to jej największy sekret, znający jedynie dziadek Tadzio, który sam jest weterynarzem oraz Popik.

Seria „Misia i jej mali pacjenci” z Wydawnictwa Zielona Sowa, zawiera urocze, wzruszające i ciepłe historie, które idealnie nadają się do czytania na dobranoc. Całość dopełnią piękne ilustracje. Moja córka jest zachwycona tymi książeczkami. 


WARTO ZOBACZYĆ TEŻ:

10 komentarzy:

 1. Teraz robią naprawdę rewelacyjne książeczki dla dzieci :) piękne ilustracje, ładnie napisane, super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie tego typu KSIĄŻECZKI powinny znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się nad tymi książeczkami - bo Bąbel uwielbia propozycje dotyczące zwierząt oraz takie, których głównymi bohaterkami są dziewczynki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje ma książeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie wydane książeczki :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nam się Misia bardzo spodobała. Córka często prosi by ją uczesać tak jak mała Pani doktor się nosi :)
  Nie możemy się doczekać kolejnych części!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)