środa, 30 sierpnia 2017

Księżyc nad przylądkiem. Colleen Coble. Recenzja. Wrześniowe premiery z Wydawnictwa Dreams

Powieść Księżyc nad przylądkiem Colleen Coble stanowi drugi tom serii Nad Zatoką.

35-letnia Mallory Davis wraz ze swoją nastoletnią córką Haylie, wiodą w miarę spokojne życie, choć też zmagają się z różnymi problemami dnia codziennego, w tym i finansowymi. W dniu, gdy wydaje się, iż los w końcu zaczął im sprzyjać, Mallory odbiera dziwny i niepokojący telefon od swojego przybranego ojca, z którym praktycznie nie utrzymuje kontaktu. 15 lat temu opuściła ona bowiem swoją rodzinną miejscowość w dość burzliwych okolicznościach i postanowiła rozpocząć nowe życie.
Ta rozmowa z ojcem, jak się okazuje, była ich ostatnią, gdyż chwilę później umiera. Ale jego ostatnie słowa „Znajdź… matkę” nie dają Mallory spokoju. Matka bohaterki bowiem nie żyje od wielu lat.
Śmierć ojca jest bardzo zagadkowa.
Czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może dokładnie zaplanowane morderstwo?

Mallory postanawia wrócić po latach na Syreni Przylądek by rozwiązać tę tajemniczą sprawę. Zwraca się też o pomoc do swojego dawnego ukochanego, Kevina O'Connora, który  w pewnym sensie poukładał już sobie życie.
Sprawa zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, gdy kobieta j jej córka zaczynają dostawać pogróżki, ktoś też zaczyna je śledzić.

Fabuła książki jest bardzo ciekawa, intrygująca i dobrze napisana. Mamy tutaj tajemnicę do rozwikłania, wątek sensacyjny oraz uczuciowy.

Powieść trzyma  w napięciu, ale i rozczulała serce. Naprawdę polecam.


Księżyc nad przylądkiem. Colleen Coble
Tłumaczenie: Anna Pliś
Cykl: Nad zatoką (tom 2)
Ilość stron: 400
Data wydania: lipiec 2017

Na wrzesień Wydawnictwo Dreams przygotowało 4 ciekawe premiery:


„Wendeta” Lisa Harris
premiera – 4.09.2017
Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nie potrzebuje niczyjej zachęty do wytężonej pracy: zagadka zniknięcia jej własnej siostry, nierozwikłana od dziesięciu lat, stanowi dla niej źródło nieustannej motywacji. Kiedy na miejscu kolejnego przestępstwa odkrywa fotografię uprowadzonej nastolatki, wykonaną przestarzałym typem aparatu marki Polaroid, przeszłość gwałtownie łączy się z teraźniejszością. Niepostrzeżenie dochodzi do zamiany ról: zamiast prowadzić pościg, agentka Boyd staje się osobą ściganą.

„Oszustka” Melanie Dickerson
premiera – 11.09.2017
Margrabia Thornbeck ma niewiele czasu na znalezienie sobie żony, zaprasza więc do swojego zamku dziesięć panien szlachetnego rodu. W ciągu dwutygodniowego pobytu kandydatki staną przed próbami, które ukażą ich prawdziwy charakter.
Avelina przed wyjazdem na dwór otrzymuje tylko dwa polecenia: ma skutecznie ukryć swoją tożsamość i nie dopuścić, by margrabia ją wybrał. Nikt nie może się dowiedzieć, kim naprawdę jest.

„Sezon życzeń ” Denise Hunter.
premiera – 18.09.2017
PJ McKinley ma smykałkę do gotowania, ale do spełnienia marzenia o własnej restauracji brakuje jej jeszcze lokalu. Kiedy jedna z mieszkanek Chapel Springs postanawia oddać swoją rodzinną posiadłość osobie, która przedstawi najlepszy plan zagospodarowania budynku, PJ wierzy, że to jej pisana jest wygrana.
Cole Evans jest pewnym siebie, profesjonalnym i godnym zaufania robotnikiem, ale po dzieciństwie spędzonym w pieczy zastępczej ma świadomość, że życie układa się różnie. Kiedy dowiaduje się o konkursie, wie, że jego pomysł na dom przejściowy może być jedyną szansą dla młodzieży opuszczającej rodziny zastępcze. Musi tylko przekonać właścicielkę, że jego nierentowne przedsięwzięcie przysłuży się lokalnej społeczności.

„Z powrotem w siodle” Ruth Logan Herne
premiera – 25.09.2017
Minęło wiele czasu, odkąd Colt Stafford porzucił swoją kowbojską spuściznę na rzecz błyszczących mokasynów noszonych na Manhattanie i obiecującej kariery na Wall Street. Kiedy manipulacje giełdowe pogrążają go finansowo, najstarszy syn legendarnego ranczera decyduje się wrócić na rozległe tereny Double S w stanie Waszyngton. Colt jest spłukany, ale niezłamany. Może po prostu przyszedł czas, by z powrotem usiąść w siodle? Czy mógłby przypuszczać, że w domu przywita go wycelowana w plecy broń w rękach nieznajomej kobiety?


Czy któraś z tych książek Was zainteresowała? :) 

7 komentarzy:

 1. „Sezon życzeń ” wydaje mi się najciekawsza :) fajne pozycje na chłodniejsze wieczory!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa książka. A z tych wrześniowych propozycji najbardziej zainteresowały mnie Wendeta i Sezon życzeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zaciekawiła mnie te książka :) Liczę na to, że w padnie niebawem w moje ręce:p

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą recenzją:))
  I podziwiam, że masz czas, pomimo tylu obowiązków, jeszcze na czytanie! Szacun Lila:))

  OdpowiedzUsuń
 5. warto znać takie tytuły i dopisać do lity może kiedyś

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)